В рамках освітнього проекту «Формат» від креативного агентства 4Press головний урбаніст Ейндховена і один з провідних світових експертів Кейс Донкерс поділиться своїм досвідом у плануванні та розвитку міського середовища.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
Підписатися[[{"fid":"176945","view_mode":"default","fields":{"format":"default","field_file_image_alt_text[und][0][value]":false,"field_file_image_title_text[und][0][value]":false},"type":"media","field_deltas":{"2":{"format":"default","field_file_image_alt_text[und][0][value]":false,"field_file_image_title_text[und][0][value]":false}},"attributes":{"class":"media-element file-default","data-delta":"2"}}]]
Програма візиту
Багато в чому завдяки зусиллям Донкерса його рідний Ейндховен, втративши на початку 90-х містоутворююче підприємство - фабрику Phillips, не тільки не спорожнів, але перетворився з вмираючого і непоказного міста в економічний центр країни і надихаючий еталон міської естетики.
В рамках візиту Донкерса в Одесу заплановано кілька подієвих форматів, в яких Кейс поділиться своїм досвідом та ідеями в перетворенні міського простору як з широкою публікою, так і з тими, хто може вплинути на вигляд міста: архітекторами, урбаністами, муніципальними службовцями, студентами профільних ВНЗ , забудовниками і девелоперами.
7 квітня, 16:00, Impact Hub
Лекція «Перетворення міського простору».
Захід розрахований на широку аудиторію: від соціально активних громадян і представників бізнесу до профільних фахівців урбаністики та розвитку міського середовища. Небайдужі одесити зможуть надихнутися світовим досвідом перетворення міст, а профільні фахівці - отримати безцінний досвід для вирішення завдань урбаністики від одного з провідних світових експертів.
Основні теми лекції:
- дизайн міського середовища: завдання, підходи, складність
- дизайн-мислення: як думають і роблять голландці
- трансформація постіндустріальних зон
- кооперація городяни / влада / урбаністи / бізнес
- активізація громадян: зміна мислення, від апатії до змін
- тренди в плануванні і дизайні міського середовища
[[{"fid":"176947","view_mode":"default","fields":{"format":"default","field_file_image_alt_text[und][0][value]":false,"field_file_image_title_text[und][0][value]":false},"type":"media","field_deltas":{"3":{"format":"default","field_file_image_alt_text[und][0][value]":false,"field_file_image_title_text[und][0][value]":false}},"attributes":{"height":"410","width":"615","class":"media-element file-default","data-delta":"3"}}]]
6, 8-9 квітня, міські локації + ОДАБА + Impact HUB Одеса
Серія воркшопів, час і тривалість уточнюються
На прикладі конкретних локацій Одеси буде розглянута послідовність дій зі зміни вигляду міста: від збору аналітики до вироблення рішень та оцінці результату. Робота буде вестися на прикладі 2 локацій: Французький бульвар і ділянка «Митна площа, Дерибасівська-Приморський бульвар». Теоретична частина воркшопів буде проходити на базі Одеської державної будівельної академії і Impact HUB Одеса.
Так само більш детально будуть розглянуті питання налагодження взаємодії городяни / урбаністи / муніципалітет / бізнес і уніфікації міського візуального середовища.
До участі запрошуються: урбаністи, архітектори, дизайнери, студенти старших курсів профільних вузів, керівники і працівники профільних департаментів муніципалітету, представники будівельних компаній, міські активісти.
[[{"fid":"176951","view_mode":"default","fields":{"format":"default","field_file_image_alt_text[und][0][value]":false,"field_file_image_title_text[und][0][value]":false},"type":"media","field_deltas":{"5":{"format":"default","field_file_image_alt_text[und][0][value]":false,"field_file_image_title_text[und][0][value]":false}},"attributes":{"height":"664","width":"984","class":"media-element file-default","data-delta":"5"}}]]
Від організаторів
Катерина Вершиніна, креативний директор 4Press: «З Кейсом ми познайомилися восени 2016 у час робочої поїздки на Голландський тиждень дизайн. Провели разом 2 дні. Його екскурсія-лекція про історію відродження Ейндховена і метаморфози міського середовища змусила нас дати собі обіцянку - ми обов'язково запросимо Донкерса в Одесу. Адже Одеса схожа на Ейндховен. Тільки 25-річної давності. Коли Philips звернув свої виробництва, залишивши тисячі людей без роботи і містоутворюючого підприємства. Але ейндховенці впоралися, зробивши ставку на об'єднання, дизайн-мислення та інновації. І однією зі складових успіху був Донкерс ».
Андрій Саламатов, новий бізнес-директор 4Press: «Одеса бачить багато ініціатив щодо поліпшення міського середовища. Городяни об'єднуються. Вчаться слухати і чути один одного. Робити всупереч труднощам. І одним з каталізаторів змін є нові знання та навички. А вчитися бажано у кращих. Візит Кейса - це можливість не просто познайомитися зі світовим досвідом, але отримати конкретні алгоритми та інструменти, які допоможуть надалі перетворенні Одеси».
Кейс Донкерс: «Основна тема моїх доповідей - суспільство 2,0. Я кажу про те, що старі правила більше не працюють, оскільки міста більше не розвиваються, а моя нова професія називається «цензор міста». Я аналізую ситуацію в місті, щоб зрозуміти, що йому потрібно, переводжу це на зрозумілу мову і намагаюсь передбачити можливі сценарії. Перш за все мова йде про соціальні аспекти».
Про Кейса Донкерса
[[{"fid":"176955","view_mode":"default","fields":{"format":"default","field_file_image_alt_text[und][0][value]":false,"field_file_image_title_text[und][0][value]":false},"type":"media","field_deltas":{"7":{"format":"default","field_file_image_alt_text[und][0][value]":false,"field_file_image_title_text[und][0][value]":false}},"attributes":{"height":"3539","width":"5309","class":"media-element file-default","data-delta":"7"}}]]
З 1991 року - створення і реалізація генерального плану міста.
2000 - спільно з Технічним Університетом і ейндховенського академією дизайну заснував City as a Lab - дослідницький проект з благоустрою міста.
2005 - організував Голландський тиждень дизайну - найбільший світовий форум
в сфері дизайну та інновацій.
2008 - заснував Brabant Academy - онлайн-платформу для вирішення завдань міського планування.
2014 - створив GEF-network: міжнародну платформу по трансформації традиційних систем освіти в країнах Євросоюзу / США / СНД / БРІКС.