Людям запропонували вживати комах замість м'яса. Саме це, на думку вчених, врятує планету від глобального потепління.

За словами британських дослідників, якщо яловичину замінити комахами, таким чином ми зменшимо посівні площі, через які в атмосферу щороку потрапляє величезна кількість шкідливих речовин, - пише Global Food Security.

Так за підрахунками вчених, якщо скоротити на 50% вживання яловичини, то це допоможе на третину зменшити шкідливі парникові гази та звільнити з-під фермерського ярма близько 1700 мільйонів гектарів землі на планеті, а це в 70 разів більше, ніж площа, наприклад Великобританії.

"Поєднання невеликих змін в поведінці споживачів, таких як заміна яловичини куркою, скорочення кількості харчових відходів і потенційне введення комах в раціон, дозволить зменшити кількість зайнятих земель і створити більш стійку продовольчу систему", - заявив шотландський вчений Пітер Александр.

Натомість людям пропонують додати у свій раціон личинок борошняних жуків та цвіркунів. Їх, за словами винахідників, можна вирощувати у лабораторних умовах та випускати у продаж у вигляді напівфабрикатів чи порошку, який потім підійде для приготування, наприклад, фрикадельок чи фалафелю.

Популярні новини зараз
ЗСУ утилізували найкращого пілота росії: рік тому над Червоною площею, а тепер вирушає додому в пакеті Грози розбавлять спекотну погоду в Україні, освіживши кілька областей: прогноз синоптикині на 10 серпня Квентін Тарантіно дав оцінку фільму "Топ Ган: Меверік" з Томом Крузом: "Це було до біса..." Маргарита Симоньян не приховує розчарування і натякнула росіянам на поразку в Україні: "Все пропало"
Показати ще

Цього року фінські дослідники запропонували свою технологію виробництва продуктів харчування із комах. Центр технічних досліджень у Фінляндії винайшов метод сухого фракціонування , що дозволяє виробляти порошки з комах з різними смаками.

Як повідомляв раніше інформаційний портал "Знай.ua", доісторичні комахи виконували функції квітів.