Влада самопроголошеної ПМР розцінили як "частина політичної кампанії проти Росії і Придністров'я" укладення контракту на експорт української електроенергії в Молдову.

Раніше Молдова купувала електроенергію у розташованій в Придністров'ї Кучурганської ГРЕС, що належить російській державній компанії "Інтер РАО ЄЕС".

"Це явно один із заходів політичного характеру, спрямованих безпосередньо проти Росії і Придністров'я. Це наслідок тієї політики, яку ми спостерігаємо зараз і щодо Кучурганської ГРЕС, і по відношенню до Придністровської залізниці, і щодо загального пресингу на економіку Придністров'я ", - заявив міністр економіки невизнаної ПМР Сергій Оболонік.

На думку міністра самопроголошеної республіки, офіційна влада Молдови віддали перевагу українській електроенергії з метою витіснення російського бізнесу з енергетичного ринку республіки.

"Це спроба видавити російського інвестора і відчутно зачепити Росію ", - підкреслив Оболонік.

Популярні новини зараз

Справжні імена та прізвища Дантеса, Саніної, Джамали, Тіни Кароль: Камалія "порвала" всіх

Ніна Матвієнко відпустила сина в монастир не просто так: "Щоб спасти душу"

Індекс Біг-Мака: долар в Україні має коштувати 11,5 гривень

Зірка Холостяка описала "чоловіка мрії" і зізналася, хто злив пікантні знімки на проекті

Показати ще

Кучурганська ГРЕС через компанію "Енергокапітал" поставляла останні два роки електроенергію Молдові, яка своїми потужностями покриває потреби на 20%. Термін контракту минув 31 березня 2017 р З 1 квітня 2017 року постачання веде ДТЕК Ріната Ахметова, яка запропонувала $ 50,2 за мегават-годину, проти $ 54,4 - від Молдавської ГРЕС.

Кучурганська ГРЕС - найбільший платник податків Придністров'я і основний постачальник валюти. В останні два роки в регіоні гострий валютна криза, викликаний прагненням влади утримувати курс місцевого рубля.

Голова ради Оптового ринку електроенергії (ОРЕ) та радник президента НАЕК "Енергоатом" Костянтин Запайщиков раніше заявляв, що в експорт української електроенергії в Молдову повинні увійти надлишки атомної електроенергії, які не задіяні в енергобалансі України.

Як заявляв Міністр енергетики та вугільної промисловості України Ігор Насалик, експорт електроенергії в Молдову вигідний атомної промисловості, оскільки дозволить завантажити недовантажені блоки АЕС і поліпшить фінансовий стан НАЕК «Енергоатом».

На думку експертів, експорт в Молдову збільшить обсяг валютної виручки Україна на 150 млн дол США та забезпечить додаткові відрахування в бюджет до 30 млн дол США.