Наслідком декомунізації на Закарпатті стала поява єдиної в Україні вулиці, що носить ім’я музиканта Джона Леннона. Ще одній вулиці присвоїли ім’я відомого художника Енді Ворхола.

І все це – в селі Калини Тячівського району. А як саме відбувалося перейменування, в ефірі телеканалу 112.ua розповів голова Закарпатської облдержадміністрації Геннадій Москаль.

Він згадав, що жоден голова сільради не хотів брати на себе відповідальність за декомунізацію і приймати відповідні рішення. Згідно закону, саме місцеві органи влади мали вирішувати питання перейменування, потім передавати пропозиції в райдержадміністрації, а вже потім –в ОДА. Якщо цього не буде зроблено, відповідальність лягає на очільника області.

За словами Москаля, йдучи сільською вулицею, вони побачили групу людей. Коли губернатор спитав, як будуть перейменовувати вулицю Леніна, одна з жінок перепитала: "Леннона"? Так і виникла ідея щодо нової назви. За словами чиновника, вона близька місцевим жителям, а музикант гідний бути увічненим.

Що ж стосується Ворхола, то його родина – зі Східної Словаччини, й була лемками, хоча сам художник народився в США.

Популярні новини зараз
Примусове утримання мобілізованих в ТЦК: як захиститися при незаконних діях воєнкомів Подорожчання буде нестерпним: українцям радять робити запаси – по 10 кіло не менше В ТЦК поставили крапку у питанні мобілізації 50-річних чоловіків: "Є директива..." Порошенко в Штатах шкодить Україні: дратує республіканців нагадуванням, як «зливав» Трампа на користь Гіларі Клінтон, - експерт
Показати ще

Як писав інформаційний портал "Знай.ua", терористи увічнили в "ЛНР" своїх "героїв", які вбивали українців.