У Законі України «Про запобігання корупції» містяться положення, які суперечить Конституції України і є проявом вищого ступеня правового цинізму законодавця, що принижує честь і гідність громадян.

Про це заявив народний депутат, заслужений юрист України Василь Німченко, повідомляє портал «Український вибір - Право народу».

Юридичний висновок Німченко однозначний: закон «Про запобігання корупції» містить норми, які не мають правової визначеності, тому їх правозастосування практично неможливе.

«Мова йде про право антикорупційних органів, державних і комерційних банків здійснювати моніторинг приватного життя людини, а просто кажучи, проводити розшукові заходи, характерні для правоохоронних структур поліцейської держави», - зазначив народний депутат.

Німченко також вважає непотрібною і нелюдською норму антикорупційного законодавства, що покладає на мільйони простих людей, які не мають ніякого відношення до влади, обов'язок заповнювати електронну декларацію.

Популярні новини зараз

Перетворюють власне життя на пекло: астрологи назвали саморуйнівні знаки Зодіаку

Оточення Зеленського розірвало контракт "Кварталу 95" з Росією: подробиці

Лобода в купальнику показала ідеальне тіло на яхті: "Соски стирчать"

Зеленський публічно відмовився підписувати доленосний закон: озвучено причину

Показати ще

«В умовах комп'ютерної безграмотності частини громадян, їх поганої інформованості і відсутності повного покриття території України інтернет-зв'язком» виконання цього положення закону просто нереально », - упевнений депутат.

Також Німченко повідомляє, що народні обранці від «Опозиційного блоку» оскаржили закон «Про запобігання корупції» в Конституційному Суді України.

«Саме посилаючись на невідповідність закону Конституції України в частині посягання на законні інтереси і права українців, в тому числі право на конфіденційність інформації, право на невтручання в особисте і сімейне життя», - пояснює Василь Німченко.

За повідомленням Німченко, нардепи «попросили Суд розглянути це конституційне звернення невідкладно, щоб позбавити мільйони громадян України від поневірянь, переживань і приниження їхньої людської гідності».

У той же час положення закону, якими вводяться зобов'язання з електронного декларування для держслужбовців, високопоставлених чиновників і осіб, що займають посади в вищих ешелонах влади, за словами Німченка, повністю відповідають міжнародним нормам.

«... Особи, які отримують гранти з-за кордону, які мають справу із грошовими потоками, що йдуть звідти, обов'язково повинні звітувати про надходження та використання цих коштів», - підкреслив народний депутат.