На одеські муніципальні лікарні незабаром чекає весняний сюрприз: місцева влада збирається позбутися від "незатребуваних" вакансій, а таких нарахували 648.

Як повідомляє "Сегодня", виконавчий комітет вирішив таким чином значно зменшити штати в рамках медичної реформи. Чиновники запевняють, що це погано не відіб'ється на обслуговуванні пацієнтів, однак одесити мало в це вірять.

У виконкомі розповіли, що урізати зібралися вакантні посади, на які роками не можуть знайти фахівця. До того ж, приберуть лише половину із цього списку, щоб залишити лікарням запасні місця, якщо такі фахівці все-таки знайдуться. "Це рішення дозволить оптимізувати штатну структуру медустанов під реальні потреби одеситів, а не під застарілі нормативи", - заявила Олена Вельможко, прес-секретар міського відділу охорони здоров'я.

Експерти, у свою чергу, теж вважають, що це добре відіб'ється на економічній ситуації, оскільки на порожні місця все одно виділялися гроші з місцевого бюджету. Тепер ці кошти витратять на більш потрібні речі.

В одних сферах від пошуку фахівців відмовляються через їх надлишок, в інших - скаржаться на гострий дефіцит: в основному це стосується лікарів, які спеціалізуються на соціально небезпечних хворобах. А городяни скаржаться на те, що ультразвукова діагностика перетворилася на цілу подію, яку потрібно серйозно планувати. "Нікому зробити УЗД серця. В єдиному кабінеті години прийому розписані на тиждень, а прийом тільки по вівторках", - поскаржилася одна з місцевих мешканок.

Популярні новини зараз
Українці не підозрюють про наслідки: які пастки приховує "Національний кешбек" ТЦК вичищають села – йдуть до тих, хто слабший: військовий обурився несправедливістю мобілізації Шахраї масово "чистять" картки українців: у ПриватБанку порадили, як врятувати заощадження Порошенко в Штатах шкодить Україні: дратує республіканців нагадуванням, як «зливав» Трампа на користь Гіларі Клінтон, - експерт
Показати ще

Нагадаємо, раніше інформаційний портал "Знай.ua" повідомляв про те, що МОЗ вимагає повністю заборонити ліки російського виробництва.