У «ДНР» створюють «брудну бомбу» - The Times

поділитись
У розбробці цього небезпечного виду радіоактивної зброї беруть участь росіяни

Сепаратисти з бандформування "ДНР" працюють над створенням бомби з радіoактивними компонентами. Допомогу в цих розробках надають вчені з Росії.

Про це пише впливова англійська газета The Times із посиланням на досьє українських служб безпеки, отримане редакцією видання.

Читайте також: Вперше після Фукусіми-1 в реактор АЭС завантажили паливо

Досьє включає в себе, зокрема, перехоплені електронні листи й радіопереговори донецьких сепаратистів, у тому числі їх лідера, Олександра Захарченка, а також дані, надіслані одним із "польових" агентів української розвідки.

У документах, отриманих редакцією англійського видання, також повідомляється, що російські фахівці вивезли промислові радіоактивні відходи з безпечного бункера на Донецькому державному хімічному заводі й доставили їх на одну з військових баз сепаратистів.

Там ці відходи можна поєднати з вибуховими матеріалами і таким чином створити зброю зі спустошливим ефектом.

На відміну від атомної бомби, "брудна" радіоактивна бомба не має додаткової вибухової сили - ставка робиться на сильний вибух простого заряду, за рахунок якого розносяться радіоактивні матеріали, що містяться в корпусі бомби. Рівень і радіус розповсюдження радіоактивних частинок залежить від висоти, на якій відбувається розсіювання в результаті вибуху, від типу використовуваних радіоактивних матеріалів і того, чи піддалися зараженню джерела води.

Читайте також: Стали відомі умови поставок летального зброї з Канади

Крім того, ставка робиться на психологічний ефект, а саме на здатність створювати страх перед невидимим ядерним забрудненням і наступними хворобами - вродженими каліцтвами, раком, повідомляє The Times.

Автор матеріалу: 
Znaj.ua
Вибір редакції, Суспільство
19.02.2018
Ми не могли припустити, що на наступний день вийде мільйон українців, заявив дисидент
0
0
20:46 19.02.2018
Загони миротворців пропонують сформувати з "нейтральних" європейських країн
0
0
18:44 19.02.2018
Тепер з'явилася купа питань не лише до мера
0
0
18:20 19.02.2018
До цього органу увійдуть представники всіх міністерств
0
0
17:26 19.02.2018