У «ДНР» створюють «брудну бомбу» - The Times

поділитись
У розбробці цього небезпечного виду радіоактивної зброї беруть участь росіяни

Сепаратисти з бандформування "ДНР" працюють над створенням бомби з радіoактивними компонентами. Допомогу в цих розробках надають вчені з Росії.

Про це пише впливова англійська газета The Times із посиланням на досьє українських служб безпеки, отримане редакцією видання.

Читайте також: Вперше після Фукусіми-1 в реактор АЭС завантажили паливо

Досьє включає в себе, зокрема, перехоплені електронні листи й радіопереговори донецьких сепаратистів, у тому числі їх лідера, Олександра Захарченка, а також дані, надіслані одним із "польових" агентів української розвідки.

У документах, отриманих редакцією англійського видання, також повідомляється, що російські фахівці вивезли промислові радіоактивні відходи з безпечного бункера на Донецькому державному хімічному заводі й доставили їх на одну з військових баз сепаратистів.

Там ці відходи можна поєднати з вибуховими матеріалами і таким чином створити зброю зі спустошливим ефектом.

На відміну від атомної бомби, "брудна" радіоактивна бомба не має додаткової вибухової сили - ставка робиться на сильний вибух простого заряду, за рахунок якого розносяться радіоактивні матеріали, що містяться в корпусі бомби. Рівень і радіус розповсюдження радіоактивних частинок залежить від висоти, на якій відбувається розсіювання в результаті вибуху, від типу використовуваних радіоактивних матеріалів і того, чи піддалися зараженню джерела води.

Читайте також: Стали відомі умови поставок летального зброї з Канади

Крім того, ставка робиться на психологічний ефект, а саме на здатність створювати страх перед невидимим ядерним забрудненням і наступними хворобами - вродженими каліцтвами, раком, повідомляє The Times.

Автор матеріалу: 
Znaj.ua
У Міжнародному валютному фонді дали оцінку діям адміністрації американського президента
0
0
23:45 22.07.2018
Нагадаємо, що можливість придбати громадянство Австрії з'явилося в 1985 році
0
0
23:09 22.07.2018
"Американський народ повинен знати, про що Трамп говорив з "ворогом""
0
0
14:18 22.07.2018
Шахов наголосив, що в сьогоднішніх умовах, коли не виконано жодне з цих вимог, проводити референдум на окупованих територіях не можна ні в якому разі
0
0
13:59 22.07.2018