Согодні на першому реакторі атомної елекстростанції "Сєндай", розташованної у префектурі Кагосіма в Японії, почалися роботи із завантаження ядерного палива. "Сєндай" стане першою японською АЕС, яка відновила роботу після аварії на "Фукусімі-1".

Про це повідомляє компанія-оператор Kushu Electric Power.

В реактор завантажать 157 паливних стрижнів. Роботи проводитимуть цілодобово до 10 липня. Потім на енергоблоці проведуть додаткові заходи з перевірки безпеки.

Реактор планують перезапустити 10 серпня 2015 року, а 13 серпня вироблена в ньому енергія надійде до електромережі.

У жовтні 2015 року буде відновленно роботу другого реактора АЕС "Сєндай". Перезапуск спочатку планували на вересень, але відклали через додаткові технічні перевірки.

Популярні новини зараз

Українка поскаржилася на Ощадбанк через картку киянина: "На ній фото чужого мужика"

Рада готує соцвиплати для "заробітчан": на руки – до 150 тисяч, хто отримає

Відверта Тіна Кароль поділилася планами на переїзд з України: "Хочу пожити в…"

Пішла епоха: Андрій Данилко проводив маму в останню путь

Показати ще

Читайте також: На Багдад випадково впала бомба російського винищувача

Нагадаємо, що аварія на АЕС "Фукусіма-1" сталася навесні 2011 року внаслідок цунамі. Стихійне лихо, що обрушилося на станцію, вивело з ладу системи живлення і охолодження трьох реакторів станції. Ядерне паливо, яке знаходилося в них, розплавилось, водень вибухнув. В результаті стався викід в атмосферу значної кількості радіоактивних речовин.

Після цього мешканці Фукусіми подали колективну заяву з вимогою покарати екс-прем'єра, чиновників і менеджерів компанії-оператора АЕС.