Національне антикорупційне бюро наразі не має ні штату, ані власного приміщення. Про це повідомив його директор Артем Ситник.

За його словами, наразі жодне з запропонованих приміщень не задовільнило вимоги бюро. Ситник заявив, що не хоче, аби офіс бюро був схожий на Генпрокуратуру, "коли після вхідних дверей потрапляєш до прохідної та очікуєш справедливості за ґратами".

Формування основного штату НАБУ слід очікувати на початку літа - повідомив директор. Перш за все пройдуть конкурси на посади ІТ-спеціалістів. Це пов'язано з тим, що доступ НАБУ до усіх баз даних, розпорядником яких є держава - це дуже складне завдання в технічному плані.

До цього часу має сформуватися громадська рада та кілька конкурсних комісій.

"З одного боку я вдячний законодавцю за "конкурсний" принцип формування штату, адже це дає мені змогу направляти усіх охочих долучитися до роботи в НАБУ (а їх багато) на конкурс. З іншого боку ця процедура займає трохи часу", - сказав Ситник.

Ситник зазначив, що сподівається залучити в АКБ на роботу молодь. За його словами, в Бюро будуть набирати близько 200 детективів, для більшості з яких досвід роботи не буде обов'язковим. У той же час умовою для найму буде юридична освіта. Досвід оперативної діяльності потрібен буде старшим детективам.

НАБ (Національне антикорупційне бюро) України - правоохоронний орган із широкими силовими повноваженнями, на який покладається попередження, виявлення, припинення та розкриття корупційних злочинів. Подібні структури існують у США, Польщі, Франції, Сінгапурі, Ізраїлі, Індії.