На сайті finance.i.ua, де столичні міняйли продають долари, курс впав до 28 грн за долар, хоча ще зранку перевищував 40 грн за долар. Після обіду ціни почали зменшуватися.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяМіняйло Павло продає в інтернеті 2 тис доларів по 33 грн.
"Можу продати будь-яку суму. Навіть скину – за 32,5, тільки беріть. Зараз попит трохи впав, та ви беріть, бо завтра знову почнеться ажіотаж і долар підскочить" – каже Павло.
Володимир в інтернеті продає 1900 $ за курсом 34 гривні.
"Я не спекулянт. Простий далекобійник. Дещо залишилося після рейсів. В банк нести не хочу – куплять задешево. А зараз терміново потрібні гривні. Знайомі підказали, де можна продати. Зранку виставив по 39 гривень, а потім бачу – всі скидають ціни, ну і я скинув"
Продавчиня доларів Тетяна переконує, що під'їде у столицю в любу точку та привезе будь-яку суму. Курс – 33 гривні за 1 $
"Долари новенькі, щойно з банку. Продаю задешево. Співпрацюємо з банками – завтра буде свіжа партія. Тому цю треба продати"
По чому купують долари в банках – не зізнається.
Є пропозиції і по 28 гривень за 1 $.
"Така ціна, тільки якщо берете всю суму – а в мене 100 тисяч доларів" – попереджає продавець, не називаючись. Пропоную під'їхати при потребі.
Деякі з продавців пояснюють – змушені були опустити ціну через те, що за великими цінами долари ніхто купувати не хоче.
Експерти переконують – підняття курсу було штучним і викликане непрофесійними діями банків.
"В січні НБУ виділив українським банкам суму – 20 мільярдів гривень для їх рефінансування, щоб утримати фінансову систему країни. Але банки не поспішають розраховуватися з своїми клієнтами. Натомість купують за ці кошти валюту на міжбанку, притримують її. Курс підвищується і банки на цьому заробляють" – Каже фінансовий експерт Ігор Качмарський.