Найчастіше “згорають” на роботі жінки

поділитись

Кожен четвертий найманий працівник відчував синдром професійного вигорання — стан дратівливості, відсутність ентузіазму та небажання працювати. Таке дослідження провів Міжнародний кадровий портал "Хедхантер".

Через "професійне вигорання" мало не удвічі знижується ефективність праці. Найбільш схильні "згорати на роботі" ті, хто працюють із людьми — керівники, медики, банківські працівники та продажники.

Причиною цього стану є постійна, напружена зайнятість на роботі, нарахування зарплати не за час перебування на робочому місці, а за конкретні результати діяльності. Тому найменш схильні до вигорання ті, хто працюють на виробництві та державні службовці. Їм платять фіксовану зарплату, незалежно від обсягу виробленої роботи.

"Більшість опитаних пов'язують емоційне вигорання з постійним стресом на роботі або з відсутністю кар'єрного зростання. Серед інших причин — тиск з боку керівництва і монотонність роботи", - каже Наталія Маціпура із компанії "Хедхантер".

Останнім часом синдром професійного вигорання найбільше відчувають в Україні. Тут жорсткі умови праці.

"У нас відносно небагато роботи із високооплачуваною зарплатою 5 і більше тисяч гривень. Відповідно серед охочих обійняти певну посаду й заробляти ці гроші висока конкуренція. Працівники, щоб утриматися на своєму місці або заслужити підвищення чи бонуси, виконують більші обсяги роботи, ніж потрібно. Систематично затримуються в офісах, працюють вдома", - розповідає фахівець.

Керівникам компаній вигідна така ситуація і вони всіляко вітають це і заохочують до наднормової праці.

"Такий режим праці виходить добровільно-примусовим. Була в Італії нещодавно. Там все зовсім по-іншому. Бачила там компанію "Прайсватерхаус куперс" із офісами на цілий житловий квартал. То після 18:00 там працівників уже немає. Навіть не всі заправки у вихідні дні працюють", - говорить Маціпура.

Більш схильні до емоційного вигорання жінки — 93%, серед чоловіків цей показник нижчий — 87%.

Автор матеріалу: 
Znaj.ua
Вибір редакції, Світ
20.07.2018
Британський міністр поквапився із заявою, що інформація не відповідає дійсності
0
0
11:26 20.07.2018
У митниці підготували приклади таких спроб
0
0
11:05 20.07.2018
У більшості областей дощитиме, хоч і в небі з'являтиметься сонце
0
0
10:44 20.07.2018
Розслідування два роки стоїть на місці, тому з'явилося логічне припущення, що до нього причетна українська влада
1
0
10:23 20.07.2018
Порівняно з попереднім робочим днем американська валюта подорожчала на 17 копійок
0
0
10:16 20.07.2018