У Іванківському районі Київській області посадили 110 гектарів енергетичної верби. Це дозволить виробити понад 100 тисяч тонн біопалива, яке може замінити природний газ.

Вирощування енергетичних рослин та виробництво паливних пелет для сучасних твердопаливних котлів дозволяє відчутно знизити залежність України від імпортного газу.

"Загальна площа наших посадок становитиме 17 тисяч гектарів. Такого показника плануємо досягнути за чотири роки. Цього ж року буде засаджено близько 2,2 тис га: 700 га – весною і 1,5 тис га – восени. Посадки відновимо з березня 2016 року. А вже за кілька років ця біомаса зможе замінити газ у багатьох котельнях. Таким чином, це буде суттєвий внесок до енергетичної незалежності України", - розповів гендиректор групи компаній Руслан Щава.

Читайте також: "Зелена енергія" замінить російський газ

Енергетична верба – один з видів енергетичних рослин. Вона найбільше підходять до кліматичних умов України. Вона невибаглива у вирощування, стійка до перепадів температур та посухи. Збирати врожай планують кожні три роки. За цей час кожна рослина із 20-сантимтрового саджанця виросте до куща висотою 5-6 метрів. З кожного гектара можна зібрати 60 тонн біомаси, з якої виготовлять тріску для твердопаливних котлів.

Популярні новини зараз
Є умова, вводять ліміт на 30 днів: що буде з тарифом на світло з 1 грудня Плюс 2361 грн на картку щомісяця: хтось із пенсіонерів у 2025 році отримає солідний бонус "Ощадбанк" блокує пенсійні картки: хто може втратити останні копійки В Україні 60-річні більше не зможуть вийти на пенсію: коли та як зміняться вимоги до стажу
Показати ще

Загалом, енергетичною вербою планується засадити 17 тис. га. Така кількість енергетичного палива дозволить забезпечити опаленням та гарячою водою сотні бюджетних закладів в Україні (лікарень, шкіл).

Читайте також: Державні установи переведуть на біопаливо

Зараз переважна більшість таких будівель в Україні опалюється газом. Він надто дорогий та часом виникають проблеми із його поставками. Переведення однієї школи чи лікарні з газу на альтернативне паливо дозволить бюджету зекономити за один опалювальний сезон близько 200 тис. грн.

Тільки група компаній "Укртепло" уже встановила в різних областях України понад 100 котелень, які опалюють понад 300 об'єктів. Загалом по Україні понад 4 тисячі котелень вже не залежать від газу.