Новий сезон серіалу "Гра престолів", прем'єра якого відбулася 12 квітня на телеканалі НВО, встановив новий рекорд за кількістю переглядів.

Першу серію п'ятої частини переглянули на 1,4 мільйона осіб більше, ніж попереднього лідера. Раніше першість належала сьомому епізоду четвертого сезону, який подивилися 7,2 мільйона чоловік. Такий ажіотаж створили самі сценаристи, які перервали попередній сезон на пікантному моменті - вбивстві глави сімейства Тайвіна Ланністера його ж сином-карликом Тіріоном. П'ятий сезон починається з похорону голови одного з найвпливовіших родів.

Серіал швидко набрав популярність, вікова категорія любителів серіалу різноманітна - від 24 до 50 років. Перед прем'єрою п'ятого сезону в інтернет злили чотири серії "Гри престолів", що дуже порадувало фанатів серіалу. Користувачі соціальних мережах за добу завантажили серії більше п'яти мільйонів разів.

Читайте по темі: Новий "Термінатор" вийде на екрани 2 липня

Серіал знятий за мотивами книги Джорджа Мартіна "Пісня льоду і полум'я". Дія "Гри престолів" відбувається у вигаданому світі "Сім королевств", де пори року тривають по кілька років. Серіал починається в кінці довгого літа, яке перейде в затяжну зиму. Основу сюжету становить боротьба різних родів (Ланністери, Старки, Таргаріени, Тірели, Баратеони) за "залізний трон". Персонажі плетуть інтриги, вибудовую свою політику, кохають, нехтують честю і гідністю, але навіть не підозрюють, що битися їм доведеться з більш сильним суперником - білими ходаками, які прийдуть в Сім королівств взимку.