У Вінницькій області блискавка влучила в дах місцевої сільської школи. Через пожежу приміщення вигоріло дотла. Гасили її всім селом, але марно.

Про це повідомляє інформаційна програма "События".

Блискавка о 6 ранку влучила в дах школи. Вже через кілька хвилин вся будівля була охоплена вогнем. Мешканці, ще до приїзду рятувальників, намагалися загасити пожежу власними силами.

Рятувальники приїхали лише через годину, коли вже було пізно. Будівля майже повністю згоріла.

Вчителі кажуть, що якби рятувальники відреагували швидше, то школу вдалося врятувати.

"Або у них води не вистачало, або у них шнури були пошкоджені", – говорить Тетяна Приймак, вчителька Кармелюковської школи.

Пожежники заперечують свою провину. Вони заявляють, що на місце події виїхало п'ять машин та 30 рятувальників, а полум'я гасили більше трьох годин.

Перевіряли протипожежну безпеку школи, за їхніми словами, здійснили торік.

"У нас зараз перевірки заборонені. Вже рік майже не перевіряють об'єкти. Стіни всі дерев'яні, перекриття теж. Дошки. Все воно старе, сухе, як сірниковий будиночок", – зазначив Володимир Стус, начальник Жмеринської 8-ї пожежно-рятувальної частини.

З вогню вдалося врятувати документацію, меблі та комп'ютери.

Сільську школу побудували 76 років тому. Директор уже порахувала, що на її відновлення потрібно буде приблизно 6 млн. грн.

Школярі не раді вимушеним канікулам, оскільки вони самі робили ремонт в класах. Поки діти навчатимуться в сільраді і Будинку культури.

Місцеві жителі готові самостійно відбудувати школу, якщо держава дасть необхідні гроші.