Питання безробіття в Києві загрожує появою серйозних проблем для міської влади. Про це журналістам заявив представник громадської організації "Рух за реформи" Костянтин Берест.

"На жаль, у нас іще міська влада не настільки прогресивна, щоб зрозуміти, що зростання кількості суїцидів і зростання безробіття – це взаємозалежні речі", - говорить "Знай" Костянтин Берест.

За його словами, столиця останнім часом зіткнувся із різким збільшенням самогубств.За перші шість місяців 2015 року найбільше суїцидів було у Святошинському та Деснянському районах Києва, найменша - у Печерському.

У Святошинському та Деснянському районах столиці сталося по 75 самогубств. На другому місці - Солом'янський та Дарницький район, де із життям покінчили 72 рази. На третьому місці за кількістю суїцидів - Дніпровський район, там стався 61 суїцид. У Шевченківському районі - 49 самогубств, у Подільському – 48, у Оболонському – 45, у Голосіївському – 35.І у Печерському районі медики зафіксували найменшу кількість суїцидів – 17 випадків.

Найбільшу кількість суїцидів скоювали молоді люди віком від 19 до 30 років – 171.

Популярні новини зараз
Мобілізацію в Україні посилять: ТЦК змусять працювати ефективніше Всіх чоловіків змусять встановити "Резерв+": які зміни чекають мобілізацію Який стаж не зарахують до пенсії: роки роботи просто викинуть Приємна несподіванка: в Україні почали знижуватись ціни на деякі овочі
Показати ще

Читайте також Без роботи лишились мільйон українців

На переконання активіста "Руху за реформи", столиця повинна мати дієву програму щодо боротьби із безробіттям, а це, своєю чергою, допоможе знизити кількість самогубств у Києві.

"У Києві багато проблем. У новоспечених киян останнім часом загострилося відчуття безвиході. Купівельна спроможність знизилася настільки, що люди, які раніше винаймали житло, вже не мають можливості далі цього робити. Якщо переїдуть у інше місто, втратять роботу. У корінних киян інша проблема, вони масово втрачають роботу. І, звісно, що багато-хто знаходить єдиний вихід — самогубство", - говорить "Знай" столичний соціолог Валентин Майборода.

Із Києва виїжджають будівельники, оператори кол-центрів, менеджери з продажів, агенти туристичних компаній.

"Всі ці галузі занепали. Із інших міст-мільйонників ці люди вже давно виїхали. Для будівельників бажаною лишається Одеса. Там замовлення на ремонт та будівництво особняків зараз вище, ніж в Києві. Хоча раніше столиця лишалася найпривабливішим містом для роботи", - зазначає фахівець.

За її словами, Київ вже не може приваблювати молодих спеціалістів.

"Ще три-чотири роки тому студент після університету міг тут знайти роботу, винайняти квартиру і з часом придбати своє житло. Тут працювало багато міжнародних компаній. Після того, як у Київ почали приїздити переселенці з Донбасу, вартість оренди квартири виросла у кілька разів. Міжнародні компанії через подальшу роботу корупційних схем і хабарництва почали покидати місто. Тому інтелектуальна молодь тут теж не затримується. Деякі не витримують і накладають на себе руки. Це здебільшого люди, в яких фінансові проблеми та ті, які не бачать перспектив", - говорить фахівець.

Читайте також Київську владу звинувачують у поверненні до 90-х

На думку соціолога, міська влада має розпочати необхідні проекти зі скорочення безробіття та створення умов для здібної молоді.

"У нашого міста для цього є всі ресурси — сотні приватних компаній, з якими можна налагодити співпрацю, виробничі потужності, ІТ-галузь. Залишилося тільки створити взаємозв'язок між здібним населенням і роботодавцем. Це має зробити міська влада".

Нагадаємо, вчені з університету Цюріха дійшли висновку, що по всьому світу безробіття стає причиною близько 45 тисяч самогубств щорічно. Підсумки дослідження оприлюднені в часописі LancetPsychiatry. У дослідженні експерти проаналізували дані про смертність у 63 країнах за період з 2000-го до 2011-го року. Протягом цього часу щорічно реєструвалось близько 233 тисячі випадків самогубств, з яких 45 тисяч можуть бути віднесені на рахунок безробіття.