Влада пояснює чому знищують пам'ятники Леніну

поділитись

0

234

Декомунізація - невід'ємна частина реформ на шляху до побудови демократичної держави для країн, які мають комуністичне минуле - історик

У декомунізації, яка зараз проводиться в Україні і полягає, зокрема, у знесенні пам'ятників Володимиру Леніну та іншим радянським діячам, а також перейменуванні міст, є дві причини. Головна з них - необхідність таких дій для побудови демократичної країни.

Про це заявив один з ініціаторів процесу декомунізації, історик, директор Українського інституту національної пам'яті Володимир В'ятрович - повідомляє Апостроф.

По-перше, саме до радянського минулого зараз апелює Росія. Спираючись на людей, які є носіями радянської ідентичності, вона розгортає свою агресію

По-друге, є приклади інших держав, які раніше були комуністичними. Це країни Східної Європи, які після падіння комунізму активно проводили політику декомунізації. Зараз вони є розвиненими демократичними державами, для яких повернення назад до тоталітаризму є неможливим. Тим часом у країнах, де декомунізація не проводилася (йдеться про Україну, Росію, Білорусь, а також інші пострадянські республіки, за винятком країн Прибалтики, Молдови і Грузії), демократія є ілюзорною і декоративною. Ці країни є авторитарними, їм досі властиві елементи "совка".

Читайте також: Леніна замінили на тризубець у Дніпродзержинську (фото)

Декомунізація - невід'ємна частина реформ на шляху до побудови демократичної держави для країн, які мають комуністичне минуле. Так само, як денацифікація (комплекс заходів, спрямованих на очищення післявоєнного німецького і австрійського суспільства від впливу нацистської ідеології) була необхідна для того, щоб Німеччина стала нормальною демократичною державою.

Автор матеріалу: 
Znaj.ua
Вибір редакції, Ексклюзив, Політика
14.03.2017
Ексклюзив, Політика, Розслідування
23.03.2017

Коментарі

Неподалік Балаклії будують полігон, на якому знешкодять снаряди, що порозліталися після пожежі
0
0
20:40 26.03.2017
Щороку витрачаються мільярди доларів на імпорт газу, і тільки 40% складає власний видобуток
1
0
19:57 26.03.2017
Дивно мало українців пішли на фронт захищати країну
1
0
19:50 26.03.2017