Військова освіта у межах загальної середньої освіти в Україні не має гідного фінансування та повноцінної програми стажування. Про це заявив Радіо Свобода 23 листопада викладач військового ліцею імені Івана Богуна, капітан першого рангу Анатолій Грищук.

"Я беру центральний друкований орган Міністерства оборони "Народну армію", там бюджет на 2015 рік – 54 мільярди гривень. Жодного слова про військову освіту й науку, про навчальні заклади немає", – зазначає Грищук.

За його словами, у керівному складі Міністерства оборони є численні доктори наук, професори, які мали б дбати про те, щоб на військову освіту й науку або науково-дослідну роботу виділялися гроші.

"Повинна бути повноцінна програма військового стажування, повинні бути практики", – наголошує капітан.

Читайте також: Призовникам пообіцяли по дві мінімальні зарплати як матдопомогу

Популярні новини зараз
Комунальні платежі скасовуються: названо категорію осіб, якій можна не платити Отримали зарплату, зробили заначку та залишилися без грошей: українців попередили про неприємності вдома Стосується всіх пенсіонерів: ПФУ поділився важливою інструкцією Пенсіонерам приготували пристойну надбавку, але дадуть не кожному: хтось може надіятись
Показати ще

"У нас повинно бути сто військових ліцеїв, щоб покінчити з таким ганебним явищем, як школи-інтернати", – стверджує Валерій Забарський, голова громадської організації "Клуб офіцерів "Честь". Він навів приклад Польщі, де за кожною середньою школою закріплена військова частина.

Військово-патріотичне виховання в Україні нині здійснюється на уроках предмету "Захист Вітчизни". З 2015 – 2016 навчального року викладання цієї дисципліни в українських шкільних програмах займає вже не 70, а 140 годин.