Пожежі на торфовищах у Київській області можуть зупинити бобри.

Про це повідомляють фахівці Національного екологічного центру України.

"Бобри можуть безкоштовно зупинити пожежі на торфовищах. Це має сподобатися держчиновникам, бо не потрібне залучення бюджетних коштів", - заявив заступник Голови НЕЦУ Олексій Василюк.

Він пояснив, що рік у рік ці тварини наполегливо будують свої греблі, щоб відновити болота на їх природних місцях.

"Бобри є мисливським видом. Їх знищують, а боброві греблі руйнують, мотивуючи це потребами господарств. Найбільш простим шляхом зупинити пожежі на торфовищах є заборона відстрілювати бобрів і руйнувати їх греблі. Протягом трьох-п`яти років площа боліт зросте в рази", - переконаний Василюк.

Популярні новини зараз
Українців поставили у жорсткі рамки: почнуть обмежувати Головне за 24 квітня: бунт українців у Польщі, трагедія Каті Репяхової, важливий день та різке підвищення цін Фруктів не наїмося: який дефіцит чекає Україну Комунальники масово подають до суду на неплатників: яка заборгованість вважається критичною
Показати ще

Екологи також вважають, що відновлення боліт може мати фінансову підтримку на міжнародному рівні. Цей процес може розцінюватися як діяльність з глобального протистояння парниковому ефекту та глобальним змінам клімату.

Василюк пояснив, що зростання пожеж, зокрема і торф'яних, пов'язане з глобальними змінами клімату – зменшенням кількості опадів і зростанням тривалості посушливого сезону.

Читайте також: Торф'яні пожежі продовжують ліквідовувати під Полтавою (фото)

"Особливо небезпечними є пожежі на торфовищах, бо їх загасити найважче. Торфовища можуть повільно тліти на великій глибині. Загасити їх можливо, лише повністю заповнивши водою. А це зазвичай не під силу місцевим підрозділам ДСНС. Торф може тліти роками, забруднюючи атмосферу та загрожуючи здоров'ю жителів прилеглих районів", -додав він.