Вчені з Брандейського університету та Технологічного інституту Джорджії, створили рідина, здатну пересуватися самостійно. Результати досліджень опубліковані в журналі Science.

Дослідники наділили рідину здатністю рухатися, використовуючи взяті з коров'ячого мозку мікротрубочки. Їх помістили у водний розчин, куди потім додали молекули кінезину і аденозинтрифосфату. Мікротрубочки розташовувалися паралельно одна одній, в той час як молекули кінезину виявилися між ними. Таке розташування нагадує залізничні шпали і рейки. У ролі джерела живлення виступив аденозинтрифосфат, завдяки якому кінезин починав рухатися уздовж мікротрубочок. Після цього відбувався розпад структури, а вивільнені трубочки і інші молекули кінезину створювали нові об'єднання. Таким чином рідина рухалась за відсутності зовнішніх впливів.

Автори зазначають, що це лише один з етапів дослідження. В подальшому вчені мають намір продовжити досліди з «самохідною» рідиною. Адже існують цілком реальні сфери застосування цієї технології. Так, наприклад, таку концепцію можна використовувати для перекачування нафти в нафтопроводах. При цьому витрати на перекачку будуть мінімальними.

Як повідомляв сайт Знай.ua, вчені створили систему, яка може передати смак лимонаду через інтернет.

Популярні новини зараз
Пенсіонерам "навісять" новий фінансовий тягар: ніяких пільг не чекайте Плюс 2361 грн на картку щомісяця: хтось із пенсіонерів у 2025 році отримає солідний бонус Заплатять усі, але один раз: чому українцям почали надсилати додаткові квитанції на газ Хто не виконає вимоги ПФУ – залишиться без пенсії: кому призупинять виплати
Показати ще