У Китаї група вчених з університету Чжецзян міста Ханчжоу створили підводного робота, прототипом якого є манта.

"Робот створений з м'яких полімерних матеріалів та приводиться в рух за допомогою електричної напруги", - повідомляє сайт dailytechinfo.

Вага конструкції становить всього лише 90 грамів, "плавники" робота виготовлені зі штучних м'язових волокон з діелектричного полімеру.

Всередині робота-ската знаходиться невелика літій-іонна акумуляторна батарея.

Такий механізм руху дозволяє штучному скату рухатись швидше існуючих аналогів.

Популярні новини зараз
Середня платіжка – 6000 грн: українців готують до подвійного зростання цін на тепло Українцям вручать додаткову платіжку: за що і скільки доведеться доплачувати Пенсійне посвідчення більше не працює: пільговикам змінюють правила Виплата пенсії по-новому: що треба знати пенсіонерам
Показати ще

Спочатку головним завданням робота було вивчення життя в глибинах океану, проте йому швидко знайшли нове використання.

Робот-скат може проводити дослідження місця аварії суден та діагностику підводної інфраструктури.

Як писав інформаційний портал "Знай.ua", вені знайшли сліди життя під Маріанською западиною.