5 вересня автоматична міжпланетна станція New Horizons розпочала пікову фазу передачі даних. Вона отримала їх в липні цього року в ході прольоту повз карликової планети Плутон і її супутників.

Про це повідомили у прес-службі НАСА.

"На передачу десятків гігабайт даних піде близько року. Станція відправить на Землю спектральні, фотографічні, атмосферні та інші дані зі швидкістю до чотирьох кілобіт на секунду", - ідеться у повідомленні.

Читайте також: На МКС доставили спеціальний скафандр для захисту спини

Дані допоможуть зрозуміти еволюцію колишньої дев'ятої планети Сонячної системи.

Популярні новини зараз
Пенсіонерів змусять повернути частину виплат державі Українцям дозволили не сплачувати за комунальні послуги: коли рахунки можна "заморозити" "Допекли за 4 години": українці, які оплатили послуги "Київстар", залишаються без зв'язку Індексація пенсій у 2025 році буде не для всіх: хто опиниться за бортом підвищень
Показати ще

Наразі станція розташовується на відстані більше трьох мільярдів кілометрів від Землі. Інформацію, яку поширюють зі швидкістю світла, до Землі доходить в середньому за 4,5 години.

Поки в НАСА отримали близько п'яти відсотків всіх даних, зібраних New Horizons.

Довідка. На Землі дані з New Horizons приймають три антенні станції НАСА, розташовані в Мадриді (Іспанія), Голдстоуні (Каліфорнія, США) і Канберрі (Австралія).

Всі разом вони утворюють систему антен Deep Space Network, робота якої координується Центром космічних польотів імені Джорджа Маршалла в місті Хантсвілл (штат Алабама, США).