В Естонії вперше в робочих умовах випробували новий метод бездротової передачі даних, який використовує не радіохвилі, а світлову частину спектру.

Технологія Li-fi пропонує швидкість передачі до 1 Гб/сек, що в 100 разів перевищує можливості сучасних мереж Wi-fi.

Випробування цього тижня в Таллінні провела естонська компанія Velmenni, пише ВВС.

Для передачі сигналу потрібне джерело світла, наприклад, звичайна світлодіодна лампа, інтернет-з'єднання та фотосенсор.

Під час випробування досягнули швидкості передачі даних у 1 Гб/сек. Лабораторні випробування показали, що теоретично можлива швидкість до 224 Гб/сек.

Популярні новини зараз
Долари можна продавати? Що буде з курсом в Україні після приходу Трампа Українцям дозволили не сплачувати за комунальні послуги: коли рахунки можна "заморозити" Приємна несподіванка: в Україні почали знижуватись ціни на деякі овочі Українцям приготували нові виплати: хто отримуватиме 4500 грн щомісяця
Показати ще

Випробування проводилися в конторському приміщенні і в промисловому цеху.

Голова компанії Діпак Соланкі в розмові з кореспондентом газети International Business Times сказав, що новий метод передачі даних може вийти на ринок через три-чотири роки.

Термін Li-fi вперше винайшов професор Харальд Хасс з Единбурзького університету, який продемонстрував метод ще в 2011 році.

Він виступив тоді на конференції "Технології, розваги та дизайн" з повідомленням, яке транслювалося в інтернет за допомогою камери, оснащеної пристроєм для приймання і передачі сигналу Li-fi.

Як заявив тоді професор Хасс, в майбутньому мільйони звичайних ламп перетворяться на пристрої для прийому і передачі даних.

Читайте також: Розроблено технологію передачі енергії через WiFi

Одна з вирішальних переваг нового стандарту полягає в тому, що, на відміну від Wi-fi, він не створює перешкоди і тому може використовуватися в літаках та інших місцях, де перешкоди небажані.

Крім того, спектр радіочастот обмежений, а спектр видимого світла в 10 тисяч разів ширший. Однак є й обмеження - новий метод не годиться в умовах яскравої освітленості, наприклад, сонячне світло створить серйозні перешкоди для передачі сигналу.

Також передача даних можлива тільки в стінах одного приміщення, тому що сигнал не проникає крізь стіни. Тому первинне застосування цього методу обмежуватиметься тими приміщеннями, де застосування Wi-fi неможливе або небажане, наприклад, в лікарнях.