В Оксфордському університеті створили складний матеріал, який стане основною для сенсорних дисплеїв нового покоління. Вони збережуть свою яскравість і багатоколірність, але практично не будуть витрачати заряд батареї. Адже на сьогодні саме дисплей є головними споживачами енергії в сучасних смартфонах.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяПро це повідомляє офіційний сайт Оксфордського університету.
Автор розробки Пейман Хосейні розповів, що завдяки зниженню витрати енергії, смартфони можна буде заряджати лише раз на тиждень. Вчені ведуть переговори з деякими великими виробниками електроніки, щоб використовувати свій винахід в нових апаратах.
Поки відомо, що в основі технології лежить використання матеріалу з легким і оборотним фазовим переходом - наприклад, як хімічна грілка. Вона при переході з рідкої в тверду фазу виділяє тепло. Для цього використовується сплав германію, сурми і телуру.
Читайте також: Sony готує флагман із будь-яким розміром екрану
Хосейні з колегами торік запропонували використовувати технологію пошарового чергування цих елементів і електродів для створення як жорстких, так і гнучких дисплеїв. Система з 7-нанометрових шарів сплаву, чергуючись з шарами прозорих електродів, демонструє дуже яскраві кольори і споживає мало енергії.
Нові екрани споживають мало енергії, менше розміром, мають вищу роздільну здатність. Також їх яскравість достатня, щоб використовувати в "розумних окулярах" і штучній сітківці.