Захист Linux можна зламати однією клавішею

поділитись
Якщо 28 раз натиснути на клавішу Backspace на клавіатурі, то можна потрапити до аварійної оболонка. Вона дозволяє отримати доступ до всіх файлів на жорсткому диску

Більшість операційних систем, які засновані на ядрі Linux, мають критичну вразливість. Вона дозволяє з неймовірною легкістю обійти захист і увійти в систему без використання паролю.

Про це повідомляє Тhe Нackernews.

Для цього необхідно виконати прості маніпуляції. Знаходячись на стартовому екрані з полями для введення логіна і пароля необхідно всього лиш 28 раз натиснути на клавішу Backspace на клавіатурі.

Така команда перенаправляє користувача аварійну оболонку завантажувача Grub. Він є складовою частиною операційної системи і відповідає за початкове завантаження. Аварійна оболонка Rescue Shell дозволяє отримати доступ до всіх файлів на жорсткому диску комп'ютера.

Вразливість системи виявили дослідники з Політехнічного інституту Валенсії, що розміщений в Іспанії. Вони вважають, що суть проблеми саме в багаторазове натискання клавіші Backspace. Така операція з невідомих причин призводить до критичної помилки пам'яті, що й перекидає користувача до аварійної оболонки.

Читайте також: Американця судитимуть за тролінг у соцмережі

Дослідники запевняють, що зазначена вразливість не є глобальним недоліком Linux. І на це існує ряд вагомих причин. По-перше, зловмисник не може скористатися цим багом віддалено. Щоб натиснути клавішу йому все одно потрібно мати фізичний доступ до комп'ютера. До того ж завантажувач Grub використовують далеко не для всіх операційних систем на основі Linux. Найпопулярнішими серед них є Ubuntu і Debian. Але для них, вже випустили оновлення, що усуває цей недолік.

Автор матеріалу: 
Znaj.ua
Австралійського підлітка звинуватили в хакерських нападках на Apple
0
0
23:36 19.08.2018
Девайс володіє цифровою технологією термостата і може забезпечити точне регулювання температури ±1 °C
0
0
22:18 19.08.2018
Цей месенджер буде вбудований в телефон автоматично
0
0
17:17 19.08.2018
Нова Motorola виглядає, як копія iPhone X
0
0
13:42 19.08.2018
Мережа стане для вас іще доступнішою
0
0
00:45 19.08.2018