Американські вчені зі Стенфордського університету заявили, що їм вдалося зробити прорив у технології телепортації. За словами дослідників, вони зуміли помістити один атом в двох місцях одночасно, пише "Время".

Під час експерименту всередині спеціальної суперохолодженої камери було створено хмару конденсат Бозе-Ейнштейна з 10 тисяч атомів рубідію. Початковий стан всіх атомів рубідію був ідентичним.

Використовуючи лазери, вчені підняли хмару на 10 метрів. Атоми при цьому перейшли в інший стан, а саме хмара розщеплювалося на окремі потоки і пролітала через вакуумну камеру по різних траєкторіях.

При проведенні експерименту вчені виявили точну копію вихідного набору атомів головної хмари на відстані в 54 см від першої хмари.

Як вважають автори дослідження зі Стенфордського університету, такі результати дозволяють дану технологію в майбутньому застосувати для проведення телепортації предметів на значну відстань. Але на даному етапі зроблене ними відкриття потребує додаткового вивчення, повідомляють вчені.

Популярні новини зараз
Терміново біжіть до супермаркету, поки не почалися тривалі відключення світла: що потрібно купити кожному українцеві Пенсіонерам "навісять" новий фінансовий тягар: ніяких пільг не чекайте Пенсіонерам приготували доплати: хто отримає надбавку до пенсії понад 2 тисячі гривень Мобілізацію урівняли для всіх: українцям оголосили вердикт щодо економічного бронювання
Показати ще

Читайте також: Дослідники телепортували квант на сто кілометрів

Рік тому німецькі вчені з Інституту Хассо Платтнера представили дослідний зразок приладу, здатного телепортувати предмети на відстань за допомогою 3D-друку. Творці назвали свій пристрій "Скотті".

Принцип роботи системи "дуже простий": 3D-принтер Makerbot Replicator оцифровує об'єкт за допомогою фотокамери, знищує його, посилає зашифровану інструкцію другому такому ж принтеру, який роздруковує предмет в іншому місці. Головним технологічним завданням системи є боротьба з піратством.