Американський студент Роджер Генрі із Колорадо надрукував на 3D-принтері протез панцира для черепахи.

Про це повідомляє інтернет-видання S-2.

Для виготовлення протеза хлопець використовував пластик, що біологічно розкладається. На моделювання і створення його прототипу у Роджера пішло близько 600 годин, оскільки створення протеза, який дуже щільно прилягає до панцира, є складним: важливо врахувати всі особливості його форми.

Читайте також: Disney створив перші м'які іграшки на 3D- принтері

Надрукований панцир призначався для черепахи Клеопатри, у якої через неправильне харчування еродувалась власна "броня", тобто на ній з'явилися борозни і стоншування.

Популярні новини зараз
Мобілізацію урівняли для всіх: українцям оголосили вердикт щодо економічного бронювання Долари з "заначки" можуть розчарувати: почали діяти нові правила обміну валюти По 3600 грн на руки три місяці поспіль: кільком категоріям українців виплатять допомогу В Україні 60-річні більше не зможуть вийти на пенсію: коли та як зміняться вимоги до стажу
Показати ще

Зараз Клеопатра харчується їжею, яка сприятиме відновленню її панцира. Приблизно за 4 роки під протезом у неї утвориться здорове захисне покриття. Після цього протез із пластику можна буде зняти.

Якби не можливості сучасних технологій, черепасі жити залишилося б зовсім недовго.

Це не перший випадок, коли у лікуванні беруть участь деталі, зроблені за допомогою 3D-принтера.

Наприклад, наприкінці березня китайські лікарі використовували протез хребця, рятуючи 12-річного хлопчика від поширення раку.

На відміну від звичайних збірних ортопедичних імплантатів, 3D імплантати можуть розроблятися відповідно до форми кісток кожного пацієнта. Вони кріпляться до них без використання цементу або ж гвинтів, які з часом можуть втратити зчеплення.

У імплантаті зробили додаткова крихітні пори, щоб кісткова тканина могла вростати в нього і стабілізувати пристрій.

3D-друк вже робить революцію в ортопедичній хірургії.