Вчені зі швейцарського Human Brain Project займаються проектом з моделювання людського мозку NEUROROBOTICS. Їм вдалося зробити перший крок у імплантації спрощеного мозку миші в її віртуального двійника.

Про це повідомляє Reuters.

Мозок миші почав реагувати на подразники. Якщо вчені "торкаються" вусів або тіла створеної на комп'ютері тваринки, то штучний мозок відгукується на дотики.

Створення зв'язку між віртуальним мозком і частинами миші, за словами дослідників, дасть змогу створити цілісну цифрову реконструкцію тварини.

За оцінкою вчених, мозок миші містить приблизно 75 млн. нейронів. Фахівці змогли відтворити поки приблизно 200 тис. Їх кількість можна буде наростити після збільшення потужності комп'ютерної системи, на якій працюють учасники NEUROROBOTICS.

Популярні новини зараз
Добралися і до тих, хто з відстрочкою: ТЦК можуть забрати і багатодітних батьків Без світла сиділи, тепер без води: в Україні запроваджують погодинні графіки водопостачання ТЦК буде безпощадним до цих жінок: кому загрожують штрафи на рівні з чоловіками За кермо не всім тепер можна: які вікові обмеження запровадили для водіїв в Україні
Показати ще

Науковці відзначають, що в разі успіху досліджень живих лабораторних мишей можна буде замінити комп'ютерними двійниками. Ця заміна ніяк не позначиться на результатах експериментів.

Головною метою NEUROROBOTICS є створення моделі людського мозку для діагностики та боротьби з хворобами. За прогнозами, детальні результати проекту, який фінансує Європейський Союз, оприлюднять в 2023 році.