Вчені з Кембріджського університету розробили технологію, яка допоможе значно знизити шум від роботи пропелерів

Дослідники запевняють, що у своїй роботі вони орієнтувалися на сов, які здатні літати майже безшумно. Таку здатність вони набули завдяки складній структурі пір'я.

На передній частині крила розташовуються гнучкі щетинки, а на задній - еластична окантовка. Це дозволяє знизити турбулентність повітряних потоків і тим самим зменшити шум.

Читайте також: Нова технологія дає змогу витягати зображення за межі екрану

Вчені надрукували на 3D-принтері пластик з поверхнею, що нагадує конструкцію крил сови, і випробували його на експериментальній турбіні. Заміри показали, що рівень шуму знизився на 10 децибел.

Популярні новини зараз
Коли скасують графіки відключення світла: хто та як формував черги Гороскоп на 23 листопада для всіх знаків Зодіаку: Близнюки рулюватимуть суботою, Скорпіонів все-таки виведуть із себе Пенсіонери ВПО можуть отримати солідну надбавку: що для цього потрібно Не наплутайте з показниками лічильників цього місяця: Нафтогаз звернувся до українців
Показати ще

Використання такого матеріалу в турбінах дозволить збільшити частоту обертання і вироблення енергії, а в перспективі покриття планують застосовувати на пропелерах авіаційної техніки.