У Китаї вчені провели першу успішну генетичну модифікацію людини.

Про це повідомляє Molecular Genetics and Genomics.

Фахівці виправили мутації в людських ембріонах за допомогою CRISPR. Для цього дослідники використовували незрілі яйцеклітини, які штучно довели до дозрівання, і запліднили їх матеріалом від двох чоловіків із захворюваннями.

Перший донор сперматозоїдів мав мутацію G1376T, яка свідчить про пошкодження еритроцитів і анемію. CRISPR повністю отредактировала одну мутацію.

Другий донор мав мутацію бета41-42 (хвороба крові). Завдяки його сперматозоїдам, фахівці отримали чотири ембріона. CRISPR виправила тільки один з них. У другому випадку, система створила нову мутацію, а в інших взагалі не спрацювала. За словами вчених, їм вдалося виправити половину мутованих генів.

Популярні новини зараз
"Бусифікацію" обіцяють викорінити: ТЦК застосують новий підхід до мобілізації Багатогодинні черги до ТЦК відміняються: у "Резерв+" запрацювала довгоочікувана функція Пенсіонерам приготували доплати: хто отримає надбавку до пенсії понад 2 тисячі гривень Штрафи за дрова: українцям підказали, як уникнути покарання за деревину на своєму подвір'ї
Показати ще

Як раніше повідомляв інформаційний портал "Знай.ua", генетики з'ясували причину згасання організму. Це пов'язано зі зміною циклів день-ніч.