Через зміну курсу долара із 8 до 26 гривень, всі іноземні товари за рік подорожчали утричі. У магазинах зменшився асортимент продуктів, побутової хімії та електроніки.
- Пересічним українцям вже бракує грошей на імпортні товари, то їх і не купують, переходять на наші. Зараз як ніколи вигідно починати випуск вітчизняних товарів, - каже Павло Мельник, директор агенції "МПП-консалтинг". Він розповідає про зміну умов для українських бізнесменів.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяЧерез бойкот російських товарів попит на них знизився. Цілі ніші зараз не зайняті.
"Росіяни вже не постачають сюди багато товарів. Їхня кількість впала у п'ять разів. Вже пропали російські кондитерські вироби, їхніх машин також до нас не завозять. З російських товарів зараз лишаються хіба що залишки хімії та електроінструменти. Але вони всі китайські, просто мають російські назви. Тому для наших бізнесменів звільняються цілі бізнесові ніші. При цьому в Україні є можливість робити якісніші товари, ніж в Росії. Бо в нас є доступ до сучасних технологій, а в них він скорочується через санкції".
Вітчизняним бізнесменам варто якомога швидше переходити від перепродажів до виробництва. Потрібно починати з випуску простих господарських товарів, вважає Павло Мельник.
"Це можуть бути ножі, виделки, посуд. Прибутковим і швидкоокупним бізнесом буде випуск електроінструментів, кухонної техніки та інших пристроїв, що не потребують сучасних мікросхем. Попит на них точно буде, бо вони коштуватимуть нарівні з китайськими. А дешева російська техніка поступово покине наш ринок назавжди".
Проте українські виробники мають дбати і про успішні продажі своїх товарів, продумувати шляхи збуту, рекламу. Інакше попит на них буде низьким.
"Зараз у нас і так виробляють багато взуття, одягу, побутової хімії. Але проблема в тому, що наші виробники якісних товарів не вміють продавати. Про них ніхто нічого не знає".