Імунологи виявили новий спосіб боротьби зі штамами вірусу грипу, які стійкі до медикаментів.

Порятунок знайшовся у слизу індійської жаби Hydrophylax bahuvistara - у ньому міститься антимікробний пептид, урумін, пише журнал Immunity.

Подібні короткі амінокислотні ланцюжки з протимікробною дією можна також знайти у гемолімфі комах, нейтрофільних лейкоцитах людини, в організмі гідр, бактерій, грибів і рослин.

Антимікробні пептиди здатні зруйнувати клітинну оболонку бактерії, таким чином допомагаючи імунітету.

Крім того, ці речовини можуть боротися навіть із найстійкішими штамами бактерій, через що можуть із часом перетворитися на головну зброю у боротьбі з інфекціями.

Популярні новини зараз
Гороскоп на 21 листопада для всіх знаків Зодіаку: час покінчити з мотлохом у голові та справах настав Плюс 2361 грн на картку щомісяця: хтось із пенсіонерів у 2025 році отримає солідний бонус Заплатять усі, але один раз: чому українцям почали надсилати додаткові квитанції на газ В Україні 60-річні більше не зможуть вийти на пенсію: коли та як зміняться вимоги до стажу
Показати ще

Біологи також вирішили перевірити, чи діятимуть пептиди так само і на віруси. Експерименти показали, що одна із 32 протестованих речовин мала противірусну дію на штами іспанки та свинячого грипу.

А ще урумін зміг захистити від смертельної інфекції лабораторних мишей. Це означає, що його потенційно можна використовувати для створення нового покоління противірусних препаратів.

Як раніше повідомляв інформаційний портал "Знай.ua", британським немовлятам пересадять свинячі органи.