Коли почались бойові дії на сході, ЗМІ заполонила інформація про нескінченні запаси бронетехніки на складах Армії. Вказувалось, что тільки на Центральній артилерійській базі озброєння, що на Рівненщині і Артилерійскькій базі в Сарнах на консервації знаходиться понад 4000 тісячі БТР, БМД, БМП і БРДМ. А ще були танкові склади... Здавалося за пару тижнів ця грізна сталева армада рушить на палаючий Донбас.

Та де ж там. Виявилось, що понад 80% техніки потребують капітального ремонту, бо за роки, так званої, консервації, з неї познімали двигуни, оптичні прилади, електрику. Що не було знято і продано - просто перетворилось на мотлох, тому що чимало техніки зберігалась просто неба.

Читайте також: Зміна ролей: українці вчать американців військовій справі

А воювати на чомусь було необхідно! Необхідно було на чомусь перевозити особовий склад, боєзапас і продовольство, евакуювати поранених, вивозити загиблих, робити розвідку, боронити блок-пости.

І тоді почалась суцільна імпровізація. На бойову техніку, шляхом нехитрих маніпуляцій із сваркою та металом, перетворювали звичайні вантажівки, самоскиди, бусики, легкові автівки.

Популярні новини зараз
Пенсіонерів змусять повернути частину виплат державі Мобілізацію в Україні посилять: ТЦК змусять працювати ефективніше Який стаж не зарахують до пенсії: роки роботи просто викинуть Потрібна повна заміна: Vodafone нагадав важливе правило для 4G
Показати ще

Не зважаючи на свою незграбність та недосконалість, ця імпровізована техніка виконала свою роботу і врятувала не одне солдатське життя.