Військові капелани України розпочинають довгострокову кампанію інформування цивільного населення про мінну небезпеку.

"Близько двадцяти осіб щоденно вже у нас в зоні бойового конфлікту стають жертвами зіткнення із вибухонебезпечними речовинами, мінами", – заявив Ігор Плохой, голова громадської організації "Капеланське служіння війську", пише Радіо Свобода.

Перший етап кампанії інформування розпочнеться в листопаді. "Для реалізації цього проекту ми створили три мобільних групи по 5-6 осіб, складених з волонтерів, капеланів і їхніх помічників. Ці групи за перші два місяці, в які планується цей проект почати, проїдуть близько шести-семи тисяч кілометрів прифронтовою зоною Луганської й Донецької областей", – повідомив Олексій Поляков, командир регіонального підрозділу Міжконфесійного батальйону військових капеланів.

За його словами, програма має охопити від чотирьох до п'яти тисяч людей, включно з дітьми. "Заняття і тренінги з інформування про мінну небезпеку ми плануємо проводити у шкільних і дошкільних закладах, профтехучилищах, а також на підприємствах різної форми власності", – каже Олексій Поляков.

Читайте також: Доброволець - батько вісьмох дітей підірвався на міні в зоні АТО

Популярні новини зараз
В Україні посилять мобілізацію та укріплять міста: до чого слід готуватися Більше жодних пільг: пенсіонерів змусять платити податок на землю "Раз на рік звітуватиму": Віра Брежнєва зізналася, як часто 40-річним хочеться сексу Всіх чоловіків змусять встановити "Резерв+": які зміни чекають мобілізацію
Показати ще

Навчання капеланів здійснювалось за програмою Данської групи розмінування. "Понад сто капеланів пройшли навчання, в тому числі близько тридцяти капеланів з нашої організації, інших суміжних організацій. Ми отримали сертифікати міжнародного зразка", – зазначає Ігор Плохой.

Наприкінці минулого місяця спостерігачі ОБСЄ заявляли, що останнім часом кількість жертв, пов'язаних із наземними мінами, боєприпасами, що не вибухнули, а також мінами-пастками продовжила зростати, і закликали сторони конфлікту розмінувати заміновану територію в Донецькій і Луганській областях.