В Україні сьогодні відзначають нове для українців свято - День Гідності та Свободи. Це одне із знакових свят в новітній історії країни.

День Гідності та Свободи відзначається згідно з указом президента Петра Порошенка № 872 від 13 листопада минулого року. Його запровадили "з метою утвердження в Україні ідеалів свободи і демократії, збереження та донесення до сучасного і майбутніх поколінь об'єктивної інформації про доленосні події в Україні початку XXI століття, а також віддання належної шани патріотизму й мужності громадян, які постали на захист демократичних цінностей, прав і свобод людини і громадянина, національних інтересів нашої держави та її європейського вибору".

В цей день почались дві революції – Помаранчева, яка була у 2004 році, та Революція Гідності у 2013 році. День став своєрідним наступником свята Дня Свободи, яке відзначали до 2011 року.

Читайте також: Справа Савкіна: МВС перевірятиме сторінки поліцейських в соцмережах

Саме сьогодні українці у 2013 році розпочали перші протести. Вони стали відповіддю на те, що Кабінет Міністрів заявив про призупинення підписання Угоди про асоціацію України та Європейського Союзу.

У Києві та інших містах України сьогодні пройдуть урочистості та меморіальні заходи. Участь в них візьмуть представники місцевої влади, територіальні громади, народні депутати, політики та звичайні громадяни, а насамперед ті, хто брав участь у революційних подіях в Україні у 2004, 2013-2014 роках.