У середу столичне метро приєднається до популярного соціального руху буккросингу. Про це повідомляє прес-служба метрополітену.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяСтенди для безкоштовного обміну книжками з'являться на станції метро "Політехнічний інститут" та "Золоті ворота". У цей же день відкриється виставка "Підземне київське читання", на якій представлять фото пасажирів, які читають книги під час поїздок в метро.
"Книги - один з найкорисніших способів проведення часу, причому не тільки в підземці. Це - досвід, знання, емоції, нові цілі та захоплення. Тому дуже б хотілося, щоб наші пасажири обмінювалися своїми ідеями, знайомилися і створювали нові проекти", - сказав начальник КП "Київський метрополітен" Віктор Брагінський.
Ідею буккросингу запропонував фахівець з інтернет-технологій Рон Хорнбекер в травні 2002 року, основною метою якого є обмін книгами. Найбільшу популярність проект набрав в Італії.
"Перші книжки приніс начальник і працівники метрополітену. Вже маємо поезії Шевченка, романи Олеся Гончара, Віктора Гюго. Із сучасників можна буде почитати Андруховича і Жадана. Враховуючи, що метрополітеном часто користуються іноземці, на полицях можна буде знайти розмовники: англійський, німецький, французький. Є також книги англійською та іспанською мовами. Також виставимо кілька книг про метро." - говорить прес-секретар Київського метрополітену Наталія Макогон.
Читайте також: У столичній підземці проведуть флешмоб пам'яті покійних
В Україні активісти буккросингу почали популяризувати рух починаючи з 2008 року, але основною проблемою поширення був мовний бар'єр, оскільки на міжнародному сайті, де проходять реєстрацію книги, не було версії українською мовою. Тому було вирішено створити якісний сайт для буккросингу в Україні, який почав працювати в 2013 році.
Найбільш активно популяризують буккросинг у Львові, Харкові, Дніпропетровську,Києві та Івано-Франківську.