Компанія SpaceX розсекретила економічні показники запуску ракети-носія Falcon 9, який здійснив вперше в історії успішний запуск та посадку першої ступені у кінці березня.

Falcon 9 створювалась з метою частково багаторазове використання, це дало б змогу зекономити на запуску ракет до 30% у порівнянні з одноразовими, пише "SpaceNews".

На Космічному симпозіумі президент компанії Гвін Шотуелл заявив, що повторний запуск та ремонтно-відновлювальні роботи виявився набагато вигіднішими, ніж запуск нової ракети. Різниця, за словами президента компанії, склала "значно менше половини вартості нової першої ступені".

Крім того, Шотуелл заявив, що у недалекому майбутньому, крім значної економі, реалізовувати ці процеси можна буде всього за добу.

"Говорячи про повторне використання, ми вважаємо, що розраховувати на цю технологію всерйоз можна тільки за умови, що підготовка першого ступеня буде проводитися так само оперативно, як повернення літака", - сказав Гвін Шотуелл.

Популярні новини зараз
путін ховав від народу ще одну свою дачу: кожен сантиметр просякнуто розкішшю Екстрасенс Макс Гордєєв розповів, як окупанти намагатимуться знищити українців Михайло Подоляк викрив Олексія Данилова в неправильній "інформаційній кампанії", назріває скандал "Дуже сильно, примушує задуматись": після слів Анастасії Приходько сльози навернулися на очі
Показати ще

Як повідомляв раніше інформаційний портал "Знай.ua", NASA показало один з завершальній етапів найуспішнішою місії по дослідженню сонячної системи Cassini.