У вищих навчальних закладах змінили розміри стипендій, але принцип їх нарахування й досі не зрозумілий для студентів. Тепер виплати отримують не за підсумками середнього балу,а за рейтингом.

Про це повідомив експерт із питань вищої освіти аналітичного центру "Цедос" Єгор Стадний, передає Gazeta.ua. Він зазначив, що рейтинг мають формувати за успішністю студентів, але на нього впливає участь у житті університету, наукові та творчі досягнення.

Стадний розповів, що на 90% список формується за результатами навчання й на 10% за критеріями університету. В той же час навчальний заклад може просувати в рейтингу вище тих студентів, які мають спортивні досягнення, беруть участь у житті університету, активно займаються науковими дослідженнями.

"Стипендіальна реформа не враховує всіх реалій. У постанові щодо нарахування стипендій є підпункт — бюджетників відраховують, якщо вони до початку наступного семестру не складають екзаменів-боргів. Раніше вузи самі вирішували це питання. Залежно від університетів можна було мати дві-три академічні заборгованості. Зараз у вузах — недобір. Вони бояться втратити студентів. Це може призвести до завищення оцінок. У результаті університети й далі випускатимуть усіх охочих, навіть двієчників", - пояснив експерт.

Університети, за його словами, самі вирішують скільки студентів отримуватимуть 1600 гривень, а скільки — 1100. Експерти сказав, що соціальні стипендії отримують за довідками про пільги, як і раніше. Але краще б було б, за словами експерта, щоб замість цього використали принцип призначення субсидій, тобто виплачували гроші від рівня доходу сім'ї студента.

Популярні новини зараз
Українців поставили у жорсткі рамки: почнуть обмежувати Фруктів не наїмося: який дефіцит чекає Україну Українцям вказали на два обов'язкові платежі, які не можна ігнорувати Комунальники масово подають до суду на неплатників: яка заборгованість вважається критичною
Показати ще

Стадник додав, що стипендії багато в чому залежать від рівня акредитації університету. У вищих навчальних закладах її розмір становить 1100 гривень ,а в технікумах, училищах і коледжах — 830 гривень. Є також іменні стипендії - президентська, парламентська й урядова. Але їх отримують одиниці за перемоги в наукових і студентських творчих конкурсах.

Нагадаємо, портал "Знай.ua" повідомляв, харківські студенти обурені через нову системі нарахування стипендії.