Група університетських медиків зі штату Індіана змогла виростити тканини внутрішнього вуха людини зі стовбурових клітин.

Вченим у цьому допомогла методика "тривимірної культури". Вона полягає в тому, щоб висадити стовбурові клітини на площину або пористий тривимірний каркас, який буде задавати бажану структуру органу чи тканині. За таким же принципом побудована робота дослідників, які виростили зовнішню частину вуха на целюлозній сітці висушених яблук. Детально про експеримент написано в журналі Nature Biotechnology.

Якщо коротко, що медики розформували клітини в сферичні кластери, помістивши їх у в'язкий розчин. Перетворення відбувається тоді, коли на них впливають поєднання сигнальних молекул. Які вони і в якому порядку діють на клітини, зрозуміло, визначають самі вчені. Результат вийшов максимально натуралістичним завдяки тривимірній культурі: через те, що клітини знаходяться буквально у підвішеному стані, це дуже схоже на те, в якому стані знаходяться клітини під час формування внутрішнього вуха у ембріона.

Експеримент вважають успіхом ще й тому, що на створеному екземплярі виросли волоскові клітини і клітини-сенсори: ті рецептори слухової системи, завдяки яким людина може розпізнавати звук, а також зміни в положенні тіла.

Популярні новини зараз
Відома астрологиня розповіла, коли прийде "мирний процес" в Україну Чому яйця не варто зберігати в холодильнику: прості причини, про які ніхто не знав Колишня Міші Заливака Юля "Зайка" Бельченко розповіла про підставу на "Холостяку": "Я не вкрала, не вбила..." П'яний мобік із "ДНР" показав, за що він бореться з українцями насправді: "Це брат солямба"
Показати ще

Нагадаємо, раніше інформаційний портал "Знай.ua" повідомляв про те, що група вчених планує синтезувати людську ДНК у найближчі п'ять років.