За період з 1991 року і до сьогодні з України в офшори вивели близько $148 млрд.

Про це заявила провідний науковий співробітник ДУ "Інститут економіки та прогнозування НАН України" Інна Шовкун.

Як зазначила вона, не всі ці кошти виводилися корупційною клептократичною владою. Офшори допомагають бізнесу легально знижувати податкове навантаження, зменшувати ризики, спрощувати захист своїх інтересів у суді.

При цьому, за словами Шовкун, реформа фіскальної служби, націлена на деофшоризацію і детінізацію бізнесу, може стати одним із джерел залучення коштів для промислового розвитку України.

Експерт впевнена, що створення в Україні сприятливих податкових умов допоможе повернути в країну капітали у вигляді прямих іноземних інвестицій і кредитів.

Популярні новини зараз
Пенсіонерам виплатять по 870 гривень на місяць: хто отримає надбавку Коли скінчиться пенсія по інвалідності: в Пенсійному фонді надали роз'яснення НБУ готує нові правила використання готівки: що зміниться в гаманцях українців Кожен десятий робить це замість сексу: дослідники показали невтішну статистику
Показати ще

"Навіть зараз кошти з офшорів відіграють важливу роль у промислових інвестиціях. Ці гроші надходять в економіку також у формі боргового фінансування", - зазначила Шовкун.

Водночас економіст додала, що зараз в тіньовому секторі економіки обертаються кошти, які становлять близько 35-40% обсягу офіційного ВВП.

Давно очікуване впровадження податкових і митних інвестиційних стимулів для нових промвиробництв з допомогою механізму індустріальних парків дозволило б залучити ці кошти і офшори в розвиток економіки країни.

Як писав раніше інформаційний портал "Знай.ua", Україна продовжує накопичувати борги і якщо ситуація не зміниться, то економічна криза в країні тільки посилиться.