Депутати російської Держдуми створюють робочу групу з підрахунку збитків, яких Німеччина завдала, напавши на Радянський Союз у 1941 році. Суму, яка вийде, пропонують пред'явити Німеччині в якості зобов'язань по репараціях.

Про це депутат Михайло Дегтярьов розповів в інтерв'ю "Известиям".

"Фактично Німеччина не заплатила СРСР жодних репарацій за руйнування й звірства під час Великої Вітчизняної війни", - заявив політик.

За його словами, Німеччина виплачувала репарації навіть країнам, яких у війну не існувало. Наприклад, Ізраїлю заплатили понад 100 млрд. марок у рамках "відшкодування націонал-соціалістських несправедливостей". Це 60 млрд. євро.

"Німеччина виплатила компенсації 6 мільйонам жертв голокосту, але при цьому проігнорувала 27 мільйонів убитих радянських людей. Із яких понад 16 мільйонів були мирними жителями", - аргументує Дегтярьов.

"Думаю, підсумкова сума репарацій у поточних цінах має бути не менше 3–4 трильйонів євро, які Німеччина повинна заплатити правонаступнику СРСР – Росії. Сподіваємося, що в нашу робочу групу увійдуть представники Білорусії, України й інших республік колишнього СРСР, які також мають право претендувати на репарації від об'єднаної Німеччини", - додав він.

Раніше про можливість пред'явлення репараційних претензій до Німеччини заявив новий прем'єр-міністр Греції Алексіс Ципрас. Це сталося після зміни влади в країні на проросійську.