Будівництво Центрального сховища для відпрацьованого ядерного палива (ЦСВЯП) розпочалося у зоні відчуження на півночі Київської області. У ньому зберігатимуть відходи з українських атомних електростанцій, що входять у структуру ДП "Енергоатом".

На думку міністра екології та природних ресурсів України Остапа Семерака, у майбутньому це будівництво дозволить не лише економити великі суми грошей з державного бюджету, а й зробить нашу державу менш залежною від Росії, оскільки саме там нині знаходиться на зберіганні відпрацьоване паливо.

За це країна щороку платить сусіду-агресору близько 200 млн. доларів, передає прес-служба відомства.

"Збудувавши власне сховище, Україна вже за кілька років може його окупити. Зона відчуження має всі можливості для реалізації цього проекту і його будівництво відбуватиметься за найвищими світовими стандартами з екологічної безпеки", - запевнив  Семерак.

Повідомляється, що проектування ЦСВЯП завершене і вже будують під’їзну залізничну колію до  сховища, на території якого було проведено радіаційне дослідження земельних ділянок. Підрядник будівництва - американська компанія Holtec International. Проектний термін експлуатації - не менше 100 років, а термін введення в експлуатацію - 2019 рік.

Популярні новини зараз

Подружка "радикала" Ляшка Огнєвіч розкинула шикарні ніжки: "Жадно і хтиво проникну"

Красуня-дружина Влада Ями підкорила стрункою фігурою, справжня пантера: "Одного недостатньо"

Сімейна пара 22 роки живе в каналізації - очевидці зайшли в житло і обімліли

Гола Кароль викликала гнів українок, ні трусів, ні совісті: "У вас син, не соромно?"

Показати ще

Загальна ємність ЦСВЯП складе 16 529 відпрацьованих тепловиділяючих збірок для реакторів типу ВВЕР-440 та ВВЕР-1000.

Відповідальність за завершення будівництва і подальшу експлуатацію  ядерної установки ЦВЯП покладено на "Енергоатом".

Як писав інформаційний портал "Знай.ua", екологи виступили категорично проти будівництва ядерного могильника під боком у столиці.