Будівництво Центрального сховища для відпрацьованого ядерного палива (ЦСВЯП) розпочалося у зоні відчуження на півночі Київської області. У ньому зберігатимуть відходи з українських атомних електростанцій, що входять у структуру ДП "Енергоатом".

На думку міністра екології та природних ресурсів України Остапа Семерака, у майбутньому це будівництво дозволить не лише економити великі суми грошей з державного бюджету, а й зробить нашу державу менш залежною від Росії, оскільки саме там нині знаходиться на зберіганні відпрацьоване паливо.

За це країна щороку платить сусіду-агресору близько 200 млн. доларів, передає прес-служба відомства.

"Збудувавши власне сховище, Україна вже за кілька років може його окупити. Зона відчуження має всі можливості для реалізації цього проекту і його будівництво відбуватиметься за найвищими світовими стандартами з екологічної безпеки", - запевнив Семерак.

Повідомляється, що проектування ЦСВЯП завершене і вже будують під’їзну залізничну колію до сховища, на території якого було проведено радіаційне дослідження земельних ділянок. Підрядник будівництва - американська компанія Holtec International. Проектний термін експлуатації - не менше 100 років, а термін введення в експлуатацію - 2019 рік.

Популярні новини зараз

Сміливий баран прийшов "здаватися" в СБУ, але його вигнали

В Києві може з'явитися новий мікрорайон: у Кличка розкрили деталі

На Україну насувається біда, рятувальники виставили новий рівень небезпеки: "Попередження"

Крадіжка століття приголомшила Київ: прощавай, квартира і 5 мільйонів

Показати ще

Загальна ємність ЦСВЯП складе 16 529 відпрацьованих тепловиділяючих збірок для реакторів типу ВВЕР-440 та ВВЕР-1000.

Відповідальність за завершення будівництва і подальшу експлуатацію ядерної установки ЦВЯП покладено на "Енергоатом".

Як писав інформаційний портал "Знай.ua", екологи виступили категорично проти будівництва ядерного могильника під боком у столиці.