Білоруси не збираються здаватися "на милість" Путіну і зроблять все, щоб кремлівський агресор не напав на Україну через територію Республіки Білорусь. А якщо Росія надумає захопити їхню країну, то на Путіна чекає військовий сценарій, схожий з кровопролиттям в Афганістані.

Про це заявив лідер білоруської опозиції, екс-кандидат на посаду президента Білорусі та один з лідерів Білоруського Національного Конгресу Микола Статкевич в інтерв’ю ток-шоу The Week .

Він нагадав, що білоруси мають величезний досвід партизанських воєн і Путіну годі сподіватись на "другий Крим" – його чекає "другий Афганістан".

"Ми не дозволимо цій людині, яка 20 років частинами продавала нашу незалежність, завершити цей процес повністю. Врешті-решт у нас 500-літня традиція партизанських воєн. Тут другого Криму не буде, буде другий Афганістан", — сказав екс-кандидат на пост президента.

Популярні новини зараз

Олена Зеленська після дня народження президента опинилася за тисячі кілометрів від України: "Сміливо..."

Дівчина з найбільшою кількістю татуювань в країні вирішила заховати їх: дві різні людини

Учасників "МастерШеф" змусили приготувати шедевр, поки горить маленька свічка: закінчилося сльозами та істерикою

Племінниця Софії Ротару Sonya Kay пішла назавжди: "Прощаюся зі сльозами на очах"

Показати ще

Статкевич розповів, що повного поглинання Білорусі Росією не відбудеться.

"Найпоширеніша емоція по відношенню до Лукашенка, в першу чергу, серед його колишнього електорату середнього і старшого віку — це ненависть. Так от, якщо навіть ненависний народом диктатор спробує отримати чергові дотації, чергову дозу наркотику для підтримки свого великого економічного колгоспу на плаву шляхом здачі реального суверенітету, то це тільки прискорить його кінець", — зазначив опозиціонер.

Він додав, що з часів отримання Білоруссю суверенітету підтримка незалежності населення зросла з 27% до 90-95%. Це навіть не дивлячись на те, що "Лукашенко частинами продавав білоруську мову, культуру, історію, телевізійний простір і стратегічні позиції в економіці".

За соціологічними опитуваннями, які озвучив Статкевич, 1 млн білорусів готовий зі зброєю захищати свою країну. "Як тільки ми побачимо реальну небезпеку, сотні тисяч людей вийдуть на вулиці", — зазначив Статкевич.

Також опозиціонер підкреслив, що Україні варто побоюватися вторгнення Росії через територію Білорусі, тому що у Лукашенка є два варіанти розвитку: через реформи і діалог з патріотами або шляхом здачі країни. І якщо його Путін притисне, то тоді таке вторгнення стане реальним. Однак Статкевич запевнив українців, що білоруси чинитимуть опір цьому.

Нагадаємо, Росія може безперешкодно захопити сусідню Білорусь в будь-який момент і ніхто не буде проти. Про це заявив журналіст Матвій Ганапольський в блозі на сайті радіостанції "Ехо Москви".

Як повідомляв портал Знай.ua, Лукашенко заявив, що більше не вважає Росію братською країною.

Також Знай.ua писав, розкрито причину, через яку Лукашенко відвернувся від Путіна