Введення методики формування оптово-ринкової ціни, що включала привязку ціни вугілля до міжнарождних індексів (формула Роттердам+», - ред.), стабілізувала енергостистему та забезпечує позитивну динаміку до цього часу.  Про це пише в колонці на сайті "Економічна правда" екс-міністр енергетики, голова Всеукраїнської енергетичної асамблеї Іван Плачков. 

«Три непрості роки від дати прийняття цього рішення промайнули і вже можна спробувати більш-менш об’єктивно оцінити вплив цього рішення на стан енергетичної безпеки країни. Після припинення поставок вугілля з ОРДЛО та введення на ринку електричної енергії «особливого періоду», ситуація з поставками вугілля з середини 2017 року стабілізувалась і має позитивну динаміку до цього часу. Чи вплинув на цей результат запроваджений механізм імпортного паритету на вугілля? Думаю так. За останній рік обсяг запасів вугілля на складах, за рідкісними випадками, перестав бути цікавим, суспільство починає поступово звикати, що все буде в порядку. Безумовно, що вказаними подіями та рішеннями вплив на енергетичну безпеку країни не обмежується, але, як досвід, вони безцінні» - стверджує І.Плачков.

Нагадаємо, формула «Роттердам+» була введена постановою НКРЕКП №289 від 03.03.2017 року «Про затвердження порядку формування прогнозної оптової ціни електричної енергії". Згідно даної постанови в ціну електроенергії закладалася вартість вугілля, виходячи з котирувань індексу API2 європейського хабу ARA (Амстердам-Роттердам-Антверпен).

Методика "Роттердам+" схвалена Європейською асоціацією вугілля та лігніту (Euracoal).