Лідер партії "Рідна країна" прокоментував "досягнення" чинного президента Петра Порошенка та його команди за 5 років перебування при владі.

Микола Томенко
Микола Томенко

Томенко відзначає, що головним успіхом команди влади називають реформу децентралізації. Також вважається, що визначальну роль у цій історичній для громадян справі зробили депутати прогресивної і народної більшості ВР.

"Нині хочу продемонструвати реальний зміст децентралізації для правильних депутатів і неправильних областей, міст і громад України. Отож, відомо, що команда Гройсмана-Порошенка удосконалила застарілу систему Януковича-Азарова по підкупу депутатів за наші, бюджетні кошти. Схема проста: депутат голосує “за” ініціативи влади не читаючи, а натомість – влада наділяє наші, бюджетні кошти на їхні округи", - підкреслив політик.

Окрім того, Томенко проаналізував розпорядження Уряду Гройсмана “Деякі питання розподілу у 2019 році субвенції державного бюджету
місцевим бюджетам на здійснення заходів щодо соціально-економічного розвитку окремих територій” від 23 січня 2019 року.

Хто і для чого отримає НАШІ 824 мільйони 539 тисяч 902 грн?

Звичайно ж “любі друзі” Гройсмана-Порошенка, що сподіваються зберегти свою недоторканність у мажоритарних округах, які підгодовують бюджетними коштами.

Володимир Гройсман
Володимир Гройсман

Ігор Кононенко, який обрав для свого порятунку 94 округ (Обухів,Васильків і Васильківський район)“вибив під себе” – маже 12 млн на Васильків, більше 8 млн на Обухів і більше 4 млн. на Васильківський район.

Сергій Березенко на свій округ у Чернігові – майже 6 мільйонів. Для порівняння Львів отримав – 3.100 млн грн.

Феодальний підхід влади особливо показовий для Черкаської області.  Усі кошти, розподілені лише між округами сумновідомого Антона Яценка, якому нарахували на Уманський та Кам`янський райони більше 7 млн грн та другу Березенка по молодій команді Черновецького – Сергію Рудику на округ в Смілі та Смілянському районі – майже 6 млн грн. А тепер, увага, – місто Черкаси отримало аж 100 тисяч, а решта 16 сільських районів та 12 міст – 0 гривень!

Подібна історія і з Києвом, де найбільше коштів отримав Святошинський район, де округ “любого друга Порошенка і лоторейного бізнесу” Олександра Третякова.

Микола Томенко
Микола Томенко

Щоправда, є і приклади адекватного використання субвенції для завершення великих інфраструктурних проектів. Так, у Хмельницькому всі кошти – 8.8 млн. направлено на будівництво другої черги водогону.

"Європейська децентралізація – це коли місцева громада через місцеві податки формує гідний для життя людей бюджет і спільно з ними визначає як його витрачати. Феодальна децентралізація від Гройсмана-Порошенка – це коли правильні депутати отримують наші кошти на свої округи для вічного депутатства і отримання недоторканності, а більшість громад країни залишається без грошей і лише спостерігає за соціальною рекламою “успіхів” влади!", - резюмував Микола Томенко.

Нагадаємо, Микола Томенко висловив свою позицію щодо другого туру виборів.

Як повідомляв раніше Знай.ua,  у мережі розгораються суперечки з приводу прийнятого президентом рішення про звільнення губернатора Одеської області Максима Степанова. 

Також Знай.ua писав про те, що столиця продовжує потерпати від управлінських рішень київської влади.