Служба безпеки України від 2 листопада 2017 року проводить досудове розслідування кримінальної справи, в рамках якої було встановлено, що службові особи "Терра Банку" за попередньою змовою із власниками цього ж банку та службовими особами і власниками кіпрської компанії Tosolan Trading  заволоділи коштами зазначеного банку в сумі 40,39 млн доларів. Зловживаючи  своїм службовим становищем, передали в заставу кошти, що були на кореспондентському рахунку банку в Meinl Bank AG (Австрія), для забезпечення виконання кредитних зобов`язань Tosolan Trading Limited перед банком Meinl Bank AG, та відмили доходи, одержані злочинним шляхом.

Про це повідомляє Finbalance.

Згідно з судовими матеріалами, за даними слідства, в серпні 2011 року службові особи "Терра Банку", перебуваючи в змові із власниками банку, ініціювали підписання кредитного договору між Tosolan Trading Limited і Meinl Bank AG на 40 млн дол, яке (підписання) й відбулося 22.08.2011.

Тоді ж, як зазначається, глава правління "Терра Банку", без погодження із спостережною радою банку, підписав договір застави (як забезпечення кредитної угоди). У заставу для Meinl Bank AG були передані кошти «Терра Банку», які знаходилися на його рахунку в Meinl Bank AG. При цьому, як уточнюється, глава правління «Терра Банку», всупереч вимогам законодавства і нормативної бази НБУ, не повідомив службовим особами «Терра Банк», які вели бухгалтерських облік та звітність, про підписання договору застави і не надав їм його. Також з огляду на це не був сформований резерв для покриття відповідного кредитного ризику.

Як зазначається в судових матеріалах, новий глава правління «Терра Банку» після призначення 28.05.2012 на посаду, отримавши договір застави від Meinl Bank AG, знову ж таки не надав його уповноваженим особам «Терра Банку» та не повідомив про цей документ. Тому кошти "Терра Банку" в Meinl Bank AG в бухгалтерському обліку продовжили рахуватись такими, що не перебували в жодному обтяженні.

Популярні новини зараз

Разумков найняв радником неймовірну красуню: фото гарячої брюнетки, що затьмарила Юлію Мендель

У Путіна вирішили "ліквідувати" Крим: мережа палає через нечуваний маразм

Ванга перед смертю напророкувала Україні "вічне щастя", але за однієї умови: що помітила легендарна віщунка

Донбас спіткали проблеми страшніші за війну: неможливо дивитися без сліз

Показати ще

05.09.2014, у зв`язку із неповерненням кредиту компанією Tosolan Trading Limited, із коррахунку "Терра Банк" в Meinl Bank AG були списані кошти в сумі 40,39 млн дол, через що банку завдані збитки на вказану суму.

Окремо в ухвалі суду зауважується, що в період з 22.08.2011 по 21.08.2014 (тобто в період вчинення вищевказаних злочинів) ПАТ "Українська стратегічна група» було власником 99,2164% акцій «Терра Банку". При цьому, як констатується, 33,3333% акцій ПАТ "Українська стратегічна група" перебували у власності громадянина України, який з квітня до грудня 2011 року працював на посаді голови правління ПАТ "Українська стратегічна група", а з квітня 2010 року до квітня 2011 року - на посаді голови правління "Терра Банку".

За даними НКЦПФР, в період з 09.04.2010 по 11.04.2011 главою правління "Терра Банку" був Кирило Шевченко – нинішній глава правління Укргазбанку. На офіційному сайті Укргазбанку додається, що К. Шевченко з квітня по грудень 2011 року був главою правління ПрАТ "Українська Стратегічна Група".