Міністерство внутрішніх справ має намір посилити боротьбу з нелегальним обігом тютюнових виробів в Україні.

Про це заявив міністр внутрішніх справ Арсен Аваков на засіданні колегії МВС 23 серпня.

«Ми маємо покласти край ринку контрабандних цигарок та контрафактному виробництву на інших українських фабриках», - сказав Арсен Аваков.

В свою чергу, заступник Голови Національної поліції – начальник Департаменту захисту економіки Ігор Купранець повідомив, що щомісяця держава зазнає понад 3 мільярдів гривень збитків від «сірих» схем на тютюновому ринку України.

Популярні новини зараз

"Холостячку" Злату Огнєвіч роздягли і розглянули з усіх боків на першому груповому побаченні: мокра і в пелюстках троянд

Студенти підняли бунт через примусову вакцинацію: погрожують відрахувати й виселити з гуртожитків

Передаєш куб - платиш за два: українці обурені казковими цифрами в платіжках за газ

Епідемія чи кінець світу? Сотні ворон загадково загинули в один день, орнітологи розгублені

Показати ще

«На сьогодні існує дві проблеми: перша – це надходження контрабандним шляхом транзитних цигарок в Україну і переміщення їх в Європу, друга – існування «сірих» схем ухилення сплати податків», - зазначив заступник Голови Нацполіції – начальник Департаменту захисту економіки.

За словами Ігоря Купранця, Департаментом захисту економіки Нацполіції України було викрито «сіру схему» ухилення від сплати 5% акцизного збору при реалізації тютюнових виробів. Підприємства, які здійснюють оптову торгівлю тютюновими виробами, не відображають у бухгалтерському обліку велику частину проданої за готівку продукції. У своїх документах відображають номенклатури інших товарних груп, що дозволяє ухилятися від сплати 5% ставки акцизного збору. В результаті роботи даної схеми у реальних підприємствах виникає «тіньовий» обіг грошових коштів, а представники «конвертаційних центрів» за винагороду допомагають їм їх легалізувати.

Також представники «конвертаційних центрів» за винагороду в розмірі 2-3% набувають у реальних підприємств обсяги документально сформованих сум податкового кредиту з ПДВ. «Від такої схеми збитки для Державного бюджету в частині ненадходження податкових платежів щомісяця становлять майже 700 мільйонів гривень в частині акцизного збору, а також близько 2,5 мільярдів гривень в частині ПДВ», - зазначив заступник Голови Нацполіції.

З метою подальшої роботи в напрямку вирішення проблеми контрабанди та контрафакту на тютюновому ринку працівниками Департаменту захисту економіки на рахунки 52 підприємств накладено арешти, загальна сума понад один мільярд гривень.

Також Ігор Купранець звернувся до міністра фінансів України Оксани Маркарової з проханням надання допомоги з боку податкових органів, адже спільним зусиллями можна втримати ситуацію на тютюновому ринку.