Між Москвою і Києвом може бути укладено угоду, яка дозволила б на паритетних засадах припиняти щодо громадян обох країн кримінальне переслідування.

З такою пропозицією виступила уповноважений з прав людини в РФ Тетяна Москалькова. Відповідну заяву було опубліковано на сайті російського омбудсмена.  

"Представляється доцільним в перспективі вийти на укладення міждержавної угоди про врегулювання правового становища осіб, які мають громадянство Росії і України, і бажають повернутися додому, яке в тому числі могло б правовими засобами вирішити питання про закриття щодо них кримінального переслідування на паритетних засадах". Тетяна Москалькова

Тетяна Москалькова

На її думку, обмін полоненими повинен стати частиною системної програми дій по деескалації конфлікту, нормалізації двосторонніх відносин, а також стабілізації ситуації на південному сході України.  

Популярні новини зараз

Скарби Гітлера розкопали біля берегів Антарктиди: вчені шукали їх десятиліттями

У Кабміні придумали новий спосіб розмитнення "євроблях": що обов'язково потрібно знати

Прогноз погоди на зиму: нам брехали, кліматолог розповіла правду про пекельні холоди

Мільйони українців вийдуть на пенсію раніше: у Зеленського підняли закон чотирирічної давнини

Показати ще

"Важливо провести широку роз'яснювальну роботу про гарантії прав громадян, які беруть участь у процесах по поверненню з метою недопущення їх подальшого залучення до кримінальної відповідальності в разі бажання перейти з України в Росію або назад, а також не допустити можливих спекуляцій, пов'язаних з обігом в міждержавні судові органи та міжнародні організації під надуманими приводами". Тетяна Москалькова

Нагадаємо, глава ОПУ Богдан уперше прокоментував обмін полоненими.

Як повідомляв Знай.uа, Олег Сенцов вже в Україні.

Також Знай.uа писав, що в'язні Путіна вже на рідній землі.