29-річна Ганна Новосад, міністерка освіти і науки розповіла, що держзамовлення у виші - це радянський рудимент. Про це вона заявила на відкритті науково-популярної ініціативи "Наукові пікніки".

"Ми хочемо, щоб кошти йшли в найкращі університети. Державне замовлення - це той рудимент, який нам залишився після радянської планової економіки", - сказала Новосад.

У міністерстві кажуть, що просто нереально спланувати, яку кількість економістів, юристів чи менеджерів Україні потрібно буде через 5 чи 6 років.

За її словами, весь об’єм коштів, які є, варто спрямувати на кращі університети за певними критеріями. Один з них - працевлаштування випускників. 

Окрім цього, за її словами, потрібно переглянути систему оплати праці викладачів вишів. Найкращі викладачі мають отримувати кращу заробітну плату.

боротьба з булінгом у школах
боротьба з булінгом у школах

"Зараз ми живемо за принципами зрівнялівки, є тарифна сітка, низка актів, за якими вираховують заробітну плату викладача, відносно кількості студентів, що не дає викладачу можливості відраховувати або ставити негативні оцінки неуспішним студентам", - сказала Новосад.

школа
школа

У міністерстві планують, щоб університети були автономними щодо винагородження своїх викладачів. Також будуть інші критерії, з якими буде розподілятися фінансування серед вишів, додала вона.

Нагадаємо, новий предмет з першого класу: у запорізьких школах плануються нововведення, що відомо.

Як повідомляв Знай.uа українці цієї осені у жовтні отримають додатковий вихідний.

Знай.uа писав, що Президент України Володимир Зеленський підписав більшу частину законопроектів, які були прийняті новообраною Радою IX скликання.