Президент України Володимир Зеленський подає до Верховної Ради України законопроект "Про внесення змін до Закону України "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв, тютюнових виробів та пального" щодо лібералізації діяльності у сфері виробництва та обігу спирту етилового.

Володимир Зеленський
Володимир Зеленський

За останні 10 років виробництво легального харчового спирту в Україні скоротилось у чотири рази. Водночас частка тіньового обороту харчового спирту зросла з 10% у 2007-му до 55% від загального споживання харчового спирту у країні у 2019 році.

Виявляється, документ допоможе скасувати державну монополію на виробництво спирту та сприятиме детінізації ринку спирту й лікеро-горілчаної продукції.

Зокрема, документом з 1 січня 2020 року скасовується державна монополія на виробництво спирту.

Популярні новини зараз

Померла найнижча мама України: що було відомо про Марію Українець

У Харкові вшанували пам'ять загиблих в авіакатастрофі АН-26 під Чугуєвом: квіти, сльози і сотні небайдужих

Зеленський після замаху на Шефіра посилив охорону: поліція переходить на особливий режим роботи

Як взимку зекономити до 80 % на опаленні: українці знайшли дієвий спосіб – "по-радянськи"   

Показати ще

Згідно із законопроектом, передбачається надання можливості суб'єктам господарювання будь-якої форми власності здійснювати провадження діяльності з виробництва спирту за умови одержання відповідної ліцензії.

Оптова торгівля на території України харчовим спиртом здійснюється за наявності ліцензії.

Оптову торгівлю етиловим спиртом для медичних та ветеринарних цілей можуть здійснювати заклади охорони здоров'я та суб'єкти господарювання (організації) зооветеринарного постачання незалежно від форми власності за наявності ліцензії. Порядок ведення реєстру зазначених закладів встановлює Кабінет Міністрів України.

Проект закону запроваджує повну лібералізацію експорту спирту з України для суб'єктів господарювання, які отримали ліцензію на виробництво.

Володимир Зеленський \\ фото прес-служба Президента України
Володимир Зеленський \\ фото прес-служба Президента України

Крім того, з метою захисту вітчизняного товаровиробника законопроектом передбачено, що імпорт спирту до 1 січня 2022 року зможуть здійснювати лише уповноважені Кабінетом Міністрів України державні підприємства.

Очікується, що ухвалення документа забезпечить становлення в Україні цивілізованого конкурентного ринку спирту та лікеро-горілчаних виробів.

Нагадаємо, торгова маржа для тютюнових виробів: навіщо її запровадили та хто на ній нагріє руки.

Знай.uа писав, що листопад в цілому буде дуже холодним і нагадає українцям про наближення зими снігом та морозами.