Зоряна Скалецька, міністр охорони здоров'я України, заявила в інтерв'ю, що масового закриття лікарень в країні після переходу на нову модель фінансування та створення госпітальних округів не буде. Однак, Скалецька уточнила, що деяким медичним установам доведеться перепрофілюватися.

Зоряна Скалецька, УНІАН
Зоряна Скалецька, УНІАН

"Рішення про закриття, реорганізацію чи будь-що інше має здійснювати місцева влада, виходячи з розуміння як власник, як вони можуть організувати (роботу - ред.). Тому я більш ніж переконана, що не настільки актуальне закриття закладів, скільки правильне використання цього ресурсу приміщень", - заявила Зоряна Скалецька.

Зоряна Скалецька, gorod.dp.ua
Зоряна Скалецька, gorod.dp.ua

Голова МОЗ також зазначила, що більшість лікарень України перебуває у комунальній власності, тому міністерство не може займатися їх закриттям. Скалецька також акцентувала увагу на тому, що медустанови необхідно перепрофілювати:

Популярні новини зараз

У Києві собака знайшла таке, що змусило господарку здригнутися: історія, у яку важко повірити

Путін так вплинув? Зеленський вперше дав інтерв'ю російським журналістам, - ЗМІ

"Сексі!": Каменських в пікантний спідній білизні захопила не тільки Потапа

У Чехії обстріляли університетську лікарню: є жертви

Показати ще

сьогодні для місцевої влади швидше буде виклик, як перепрофілювати те чи інше відділення чи заклад, можливо, скомпонувати види закладів, відділень, аби мати можливість не просто забезпечити доступ, а ще й розширити його".

Нагадаємо, раніше в Україні стартував новий етап медреформи: безкоштовна спеціалізована допомога та підвищений рівень захисту пацієнтів.

Також Знай.uа писав, що в сім'ї глави МОЗ Скалецької поповнення, радісні кадри: "Яке щастя".

Ще Портал Знай.uа повідомляв, що Скалецька придумала, як допомогти українцям з трансплантацією органів: "Всі пацієнти зможуть...".